19. novembrī Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā koncertu sniegs Baha kamermūzikas festivāla koris amerikāņu diriģenta Kristofera Volša vadībā. Par šī koncerta ieceri, sadarbību ar mūsu koristiem, kā arī par latviešu valodas prasmi "Neatliekamajā sarunā" vēsta pats diriģents, kurš 6 nedēļu laikā (!) apguvis latviešu valodu un no ASV pārcēlies uz dzīvi Latvijā, jo tādu koru kā šeit Amerikā neesot...

"Latvijā dzīvoju jau 15 mēnešus," atklāj Kristofers, kurš jau burvīgi runā latviešu mēlē. "Pirms pieciem gadiem latviešu valodu mācījos intensīvajos kursos Amerikā - var teikt, ka sešas nedēļas burtiski ēdu, runāju un gulēju latviski," smej mūziķis. "Pirms sešiem gadiem vēl studēju mūzikas pedagoģiju Maijami universitātē Amerikā un aizbraucu uz kordiriģentu konferenci - dziedāja koris "Kamēr..." Māra Sirmā vadībā. Nodomāju - tas ir burvīgākais koris pasaulē! Gribēju mācīties kordiriģēšanu - pirms četriem gadiem uz trim nedēļām ierados Latvijā, biju uz Valsts akadēmiskā kora "Latvija", Latvijas Radio kora un "Kamēr..." mēģinājumiem, runājos ar Māri Sirmo, Kasparu Putniņu, Ēriku Ešenvaldu, Rihardu Dubru.

Viss bija burvīgi! Taču gribēju vairāk un vairāk...

Pirms pāris gadiem biju uz Pasaules koru olimpiādi - runājāmies ar Jāni Liepiņu, satiku savu līgavu, kura dzied "Kamēr..." un strādā Musica Baltica. Šovasar ieguvu maģistra grādu Amerikā, un tagad esmu šeit."

Kristofers atklāj, ka gribējis zināt ko vairāk par diriģēšanu - "Vēlējos mācīties pie Māra Sirmā, dziedāju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācību korī un korī "Kamēr..."

Latvijā kori ir ļoti interesanti.

Šobrīd dziedu "Kamēr...",  diriģēju Emla Dārziņa jaukto kori un strādāju Anglikāņu baznīcā - tur ir viens jauns mazs kamerkoris; tāpat ir daži citi projekti."

Baha kamermūzikas festivālā Kristoferu uzaicinājusi piedalīties Aina Kalnciema. "Runājāmies ar Ainu - teicu, ka Amerikā maģistra grādu esmu ieguvis baroka mūzikas teorijā un dziedāšanā, un man šī mūzika ļoti patīk, un tad Ainai bija ideja - varbūt varam sagatavot koncertu Baha festivālam," stāsta Kristofers un atklāj, ka Baha kamermūzikas festivāla koris ir gluži jauns sastāvs, kurā apvienojušies dziedātāji no Latvijas vadošajiem koriem - "Kamēr...", "Sōlas", "Austruma" un Ave Sol.