25. janvārī Lielajā ģildē ciklā "Meistari un meistardarbi" Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents Andris Poga piedāvā koncertprogrammu "Šostakovičs - jokdaris un vizionārs".


Pirms piektdien dodamies uz Lielo ģildi klausīties LNSO atskaņoto Dmitrija Šostakoviča Pirmo klavierkoncertu (ar bulgāru pianistes Plamenas Mangovas un trompetista Jāņa Porieša solo) un Ceturto simfoniju, tiekamies ar diriģentu Andri Pogu. Sarunā - arī par viņa sadarbību ar Ensemble Resonanz, pagājušonedēļ Elbas filharmonijā atskaņojot Šostakoviča 14. simfoniju.

Orests Silabriedis: "Šostakoviča dzīve ir mūžam neuzminams noslēpums, kurā jaunības delverīgais dzīvesprieks robežojas ar briedumgadu dziļu traģiku un mūža nogalē rimtu apskaidrību. Šajā programmā vienkop likti divi absolūti atšķirīgi opusi – supertalantīga jaunekļa komponēts pārgalvīgs, asprātīgs klavierkoncerts (Plamenas Mangovas ugunīgajam temperamentam kā radīts) un profesionālajā jomā smagu triecienu piedzīvojuša joprojām jauna cilvēka radīts monumentāls dzīvesdrāmas audekls jeb Ceturtā simfonija, kas atskaņojumu ilgus gadus gaidīja atvilktnē".