31. martā uz latviešu jaundarbu pirmatskaņojumu koncertu "Sarunas ar komponistiem" aicina vokālā grupa Anima Solla. Ilga Auguste uz sarunu aicinājusi grupas vadītāju Mārīti Puriņu un divus komponistus - Ģirtu Bišu un Agnetu Krilovu-Bērziņu, kura vienlaikus ir arī grupas dalībniece.

***

 

Vokālās grupas "Anima Solla" 20. gadskārta iezīmējusies ne tikai ar grandiozu salidojumu rudenī, Dziesmu svētkos iegūto "Grand Prix" vokālo ansambļu kategorijā, ceļazīmi uz prestižo Eiroradio koru konkursa "Let the Peoples sing" finālu, kas oktobrī notiks Barselonā, bet arī vairākiem jubilejas koncertiem. Viens no tiem notiks 31.martā Zirgu ielas koncertzālē. Tā nosaukums – "Sarunas ar komponistiem". Skanēs tikai un vienīgi pirmatskaņojumi.

 

"Tā mums jau ir tradīcija, ka apaļajās dzimšanas dienās vienu koncertu veidojam tikai no jaundarbiem,” atklāj grupas vadītāja Mārīte Puriņa. "Tādējādi, protams, papildinām repertuāru gan ansambļiem, gan koriem, taču

mūsu galvenais izaicinājums un vēlme – iepazīties ar pēc iespējas vairākiem Latvijas komponistiem un viņu daiļradi, mēģinot viņus pierunāt padomāt arī par sieviešu sastāviem.

Biju ļoti priviliģētā situācijā, jo gandrīz visi komponisti, kurus uzrunāju, arī atsaucās.”

Programmā izskanēs Mārtiņa Brauna, Ģirta Biša, Agnetas Krilovas-Bērziņas un Renātes Stivriņas jaundarbu pirmatskaņojumi.

"Mārtiņam Braunam nebūt nav raksturīgi komponēt a cappella sastāvam, vēl pie tam sieviešu ansamblim, un mums šī ir pirmā sadarbība ar viņu,” atzīmē Puriņa. "Uzrunājām arī Ģirtu Bišu, jo biju dzirdējusi vienu Latvijas Radio kora koncertu, kurā skanēja arī Ģirta skaņdarbs – man šķita, ka viņa mūzika tik ļoti piestāvētu mūsu ansamblim, un biju tik priecīga, ka viņš piekrita. Un tad, protams, ir grēks neizmantot situāciju, ka ansamblī mums ir pašām sava komponiste - arī Agneta ļoti labprāt piekrita mums uzrakstīt savu ciklu. Būs arī Renātes Stivriņas divi darbi ar Aspazijas dzeju – viens no tiem skanējis Francijā, bet otram šis būs pasaules pirmatskaņojums.”