Kinoteātris "Splendid Palace" 96. sezonu tikko atklājis ar karalisku notikumu – Vijai Artmanei veltīto filmu, taču aizraujoši notikumi turpināsies visas sezonas garumā.

Īpašo dokumentālo kino ciklu, vēl nebijuša mēroga vizuālo projektu un "Studentu kinofestu", kas šogad risināsies starptautiskā līmenī, intervijā LR3 "Klasika" ieskicē kinoteātra kuratore, kinokritiķe Daira Āboliņa.

"Sezona atklāta, enerģija pieplūdusi un pozitīvas sajūtas pēc atklāšanas pasākumiem gūtas – tagad lietišķi gatavojamies citiem svarīgiem notikumiem, un no skatītāju viedokļa gribētu akcentēt, ka šogad esam izveidojuši jaunu sadaļu, kas būs veltīta kvalitatīvam dokumentālam kino no visas pasaules, tostarp Latvijas," stāsta Āboliņa.

Jaunais cikls tiks atklāts 2. septembra vakarā plkst. 20:00. "Tā būs filma "Atklāšanas diena", kas veltīta slovēņu industriālā roka grupai "Laibach", kas šogad viesojās Latvijā, festivālā "Laba Daba".

Piedāvājam filmu, kas ir pagājušā gada "Lielā Kristapa" laureāte kategorijā "Labākā dokumentālā filma". Gan filmas producents Uldis Cekulis, gan režisors Uģis Olte būs tikko kā atgriezušies no Korejas, kur šī filma veidota.

Šis notikums ir unikāls arī pasaules mūzikas kultūras zīmē, jo šī rokgrupa ir pirmā, kas uzstājusies Korejā – tās sniegtais rokkoncerts bija pirmais, ko šī totalitārajā režīmā dzīvojošā Korejas daļa savā dzīvē dzirdēja un redzēja dzīvajā izpildījumā. Filma tad arī veltīta šim notikumam. Tā ir izcils dokumentālā kino paraugs, tajā ir visas sastāvdaļas, ko sagaidām no šādas filmas – tajā ir stāsts, notikums, iekšējs humors, dramatisms, kulminācija. Seansam sekos diskusiju jeb jautājumu un atbilžu sadaļa, kurā piedalīsies filmas radošā grupa vai citi kino profesionāļi, kuri saistīti ar konkrēto projektu. Šajā gadījumā viesi būs Uģis Olte un Uldis Cekulis.

Nākamā šajā ciklā būs ļoti gaidītā filma "Spiegs, kurš mans tēvs", un te diskusijas sadaļā piedalīsies filmas režisors Gints Grūbe un filmas galvenā varone, sava tēva meita Ieva Lešinska-Gēbere.

"Mēs ļoti ceram, ka šī veidosies kā platforma, kurā varēs satikties cilvēki, kuri pirmām kārtām grib redzēt dokumentālo kino uz lielā ekrāna, kuri grib diskutēt par šo kino nozari, kas vienmēr bijusi svarīga Latvijas kino procesam kopumā," uzsver Daira Āboliņa. "Manuprāt, tas būs ļoti nozīmīgi arī pašai kino industrijai, jo tai ir diezgan maz iespēju, kā uzklausīt auditoriju.

Lai gan arī iepriekš "Splendid Palace" repertuārā vienmēr iekļāvis dokumentālo kino, tas vairāk bijis kā repertuāra sastāvdaļa, bez īpaši iezīmētas vietas. Tagad situācija mainījusies, un

ideja, kurai līdz šim neesam varējuši saņemties, ir īstenota – kauliņi ir mesti."

Dokumentālā kino vakari notiks katru pirmdienu plkst. 20:00, un tos vadīs pati Daira Āboliņa.

Vairāk un plašāk šeit!