"Klasikas" studijā tiekamies ar čellistu Valteru Pūci un pianistu Daini Teni no grupas DaGamba, jo Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas noslēguma koncertā Vivaldi Rocks 2. septembrī grupa piedāvās elpu aizraujošu un netradicionālu muzikālu priekšnesumu. Pasaulē iemīļotā itāļu komponista Antonio Vivaldi koncertu cikls "Gadalaiki" izskanēs pavisam jaunā un nebijušā sniegumā.

Koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt arī tādu izcilu komponistu kā Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Fredija Merkūrija, Sergeja Prokofjeva, Ludviga van Bēthovena un citu pasaulslavenu komponistu skaņdarbus grupas DaGamba jaunās interpretācijās.

"Interesanta sakritība: Dzintaru koncertzāle ar šo koncertu savu sezonu noslēdz, savukārt mēs paši - tieši otrādi, ar Vivaldi Rocks savu koncerttūri atklājam," uzsver Valters un neslēpj: "Man Vivaldi ir ļoti tuvs komponists - kad biju maziņš, "Gadalaiku" plati klausījos uz riņķi vien, tas bija mans mīļākais darbs.

No vienas puses priecājos, no otras - bēdājos, jo, būdams čellists, domāju - diemžēl nekad savā mūžā to nevarēšu spēlēt, jo tas taču rakstīts vijolei. Bet - pagāja laiks un sapratu, ka tomēr var! Var darūt visu, ko gribas, vienkārši jāņem un jādara!

Protams, "Gadalaiki" šajā gadījumā būs pamatīgi mainīti, būs īsta jaunrade - Vivaldi tēmas ievijam kā jaunos darbos, taču būs arī tēmas tuvu oriģinālam. Vienkārši gribējām pārbaudīt - vai mēs to varam," - tā Valters Pūce.

Tikām Dainis saka tā: "Man tieši otrādi -  kā pianistam man tas ir kas pilnīgi jauns! Jā, mūzika it kā ir ir ļoti populāra, taču man pašam interesantākais atklājums bija tas, ka arī uz klavierēm "Gadalaikus" var atskaņot! Tas strādā! Un īstenībā - var paņemt Vivaldi vai citu baroka autoru tēmas, kas rakstītas citiem instrumentiem, un nospēlēt uz klavierēm!"

Puiši stāsta, ka "Ziemu" uztaisījuši īsti roķīgu - īsti piesātinātā roka stilā, tikām "Vasaras" trešā daļa - nu, tā, vispopulārākā! - pilnīgi un galīgi atstāta oriģinālvariantā.

"Viens ir tas, ka mums gribējās to atstāt tā, kā rakstīts.

Bet no otras puses - gribējām pierādīt, ka Vivaldi pirms 300 gadiem spēja uzrakstīt ko tādu, kas vēl mūsdienās ir aktuāls un var skanēt jebkurā radiostacijā līdzās mūsdienu hitiem. Tas ir unikāli.

Gribējām parādīt, ka toreiz ir tapis kas tāds, kas joprojām var konkurēt ar popmūziku," stāsta Valters un atklāj, ka grupas četrinieku papildinājis jauns dalībnieks - bundzinieks. "Mums ir piektais dalībnieks, kuru atvedām no Itālijas. Artūrs Jermaks ir latvietis, kurš jau vairākus gadus dzīvo Itālijā. No šī gada esam pieci."

Kopumā DaGamba sastāvs ir visai internacionāls. "Ar Hamidrezu Rahbaralamu, Austrumu puisi, atradām sūfistu templī Zolitūdē. Mūsu pirmais kopīgais darbs - Carmina Burana veiksmīgais video - aizveda uz Glastonberiju..."

Vaicāti, kā ar saprašanos mūzikā tikai raibai kompānijai, Valters smej:

"Paldies Dievam, ka ir mūzika, kas mūs vieno! Jo viegli nav... Pārstāvam dažādas kultūras, jo esam dažādas nacionalitātes - Dainis ir lietuvietis, es - latvietis, Antons Trocjuks ir ukrainis, Hamidreza - irānis, Artūrs - nu jau gandrīz itālis. Tā ka esam viena raiba un internacionāla grupa!"