1. oktobrī Mazajā ģildē uz koncertprogrammu Premiere aicina čelliste Dace Zālīte-Zilberte un pianists Mārtiņš Zilberts. Pirms pieciem gadiem, 2014. gada 1. oktobrī, šīs zemes gaitas beidza Daces profesors Māris Villerušs. Viņam veltīts toreiz Musica Baltica izdotais dueta pirmais albums, kā arī šis koncerts tapis, atceroties Skolotāju.

Koncerta programmā: Dmitrija Šostakoviča Adagio no baleta "Gaišais strauts" čellam un klavierēm, Sergeja Prokofjeva  sonāte čellam un klavierēm  op.119  Domažorā, Andra Dzenīša darbs čellam solo "Vai dzirdi mani?...", kas tapis 1995. gadā, un turku pianista un komponista Fazila Saja sonāte čellam un klavierēm op. 41 “Četras pilsētas”

Čelliste Dace Zālīte-ZIlberte ir viena no pēdējām izcilā latviešu čellista Māra Villeruša studentēm, kas absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas maģistratūru ar izcilību, saņēmusi JVLMA un Swedbank Gada Balvu jaunajam mūziķim (2012) , kā arī Latvijas Lielās mūzikas balvas nomināciju kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” (2013).  Viņa ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas mūziķe. Regulāri atskaņo koncerprogrammas kopā ar Induli Cintiņu (vijole) un Mārtiņu Zilbertu (klavieres) dibinātajā LNSO klaviertrio sastāvā.

Pianists Mārtiņš Zilberts ir Latvijas Nacionalās operas un baleta galvenais solistu koncertmeistars. 2018. gadā saņēmis Operas fonda blavu “Par izcilu mākslinicisko sniegumu”. Mārtiņa Zilberta kamermuzicēšanas un skatuves partneru vidū bijuši daudzi latviešu un ārzemju mākslinieki, tajā skaitā Kristīna Blaumane, Andrejs Dogadins, Dita Krenberga, Inga Kalna, Liene Kinča, Kristīne Opolais, Egīls Siliņš, Aleksandrs Antoņenko u.c.