Šodien "Neatliekamajā sarunā" par Quattro Differente 20 gadu un lietuviešu klarnešu kvarteta Vilniaus klarnetai 10 gadu jubilejas koncertiem "Caur sidraba birzi gāju" stāsta Marina Vidmonte, Guntars Gedroics un Ojārs Spila.

Jubilejas tiks svinētas ar 6 koncertu sēriju – Klaipēdā, Vilkavišķos, Viļņā, Rīgā (4. decembrī plkst. 19:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā), Saldū (5. decembrī) un Valmierā (6. decembrī). Lietuvā koncertu kuplinās orķestris Musica Humana Roberta Beinara vadībā, bet Latvijā – NBS Štāba orķestra pavadošā grupa Gunta Kumačeva vadībā. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas orķestra vijolnieks Gidons Grīnbergs.

Koncerta galvenā doma - radošais klarnešu kvarteta gājums ar nenogurdināmo skatu nākotnē un klarnetes unikalitāte un spēja “iedzīvoties” jebkurā mūzika žanrā un kultūrā.

Koncerta nosaukums un programma balstīta latviešu tautas dziesmas "Caur sidraba birzi gāju". Koncertiem sarūpēti vairāki pirmatskaņojumi: latviešu, lietuviešu un japāņu komponistu darbi. Visas aranžijas, kurās piedalīsies NBS pavadošā grupa, radītas šīm koncertam.

Zīmīgi ir tas, ka abu kvartetu jubilejas sakrīt , taču starpība ir tieši 10 gadi. Valstu ģeogrāfiskais izvietojums dod brīnišķīgu sadarbības iespēju. Latvijā klarnete gūst arvien lielāku popularitāti, tāpēc šīs projekts varētu būt laba iespēja dzirdēt tieši klarnešu kvarteta mūziku, kā arī saprast cik tā var būt daudzveidīga.

Quattro Differente savu programmu dažādojusi ar citu instrumentu līdzdalību, tādējādi paplašinot kvarteta tembrālās robežas, bet lietuviešu kvartets izvēlējies klasisku programmu. Abu kvartetu koncerta repertuārā iekļauti divi lietuviešu komponistu darbi, kas Latvijā piedzīvos pirmatskaņojumu. Arī šajā ziņā kvartetu izvēle bija vienota.