Uz savu autorkoncertu aicina komponiste Dzintra Kurme-Gedroica. 15. septembrī plkst.18 Rīgas Sv.Jāņa baznīcā tajā piedalīsies ērģelniece Aija Ziņģīte un dziedātāja Laura Grecka. Pirmskoncerta sarunā tiekamies ar Dzintru un Lauru. 

"Domājot par koncertu, likās, ka viena pati plika ērģeļmūzika stundas garumā vai vēl ilgāk varētu būt ļoti apnicīga, tāpēc vajadzēja ar kaut ko "atšķaidīt". Un pirmais, kas ienāca prātā, bija "Ave Maria" un Laura Grecka," stāsta Dzintra Kurme-Gedroica. "Izrādījās, ka ar vokālo mūziku un ērģelēm man tā pašvaki, tāpēc bija jādomā, ko vēl. Radās pārlikums dziesmai "Pelnrušķīte".

Tad izdomāju, ka vajadzētu vēl vienu. Nolēmu - ņemšu no skaistākās mūzikas gala. 

Un "priekš sirds" būtu otrā daļa - ārija - no instrumentālā cikla "Lai dzīvo baroks". Domāju - varbūt pārlikumu var kāds arī izdziedāt... Laura pierāda, ka var!"

"Man ļoti patīk Dzintras mūzika," teic Laura. "Bērnībā esmu dziedājusi korī, tāpēc man patīk mūzika, kas modulē. (..) Tā ir gan melodiska, gan harmoniski ļoti bagāta, interesanta, jā, arī izaicinoša. Sākumā, dziedot "Āriju", domāju - kā nu būs, bet sāku dziedāt, un pamazām jutu, ka ir ērti. Atradām labvēlīgu kompromisu."

Vairāk un plašāk klausieties sarunā!