Pēc triumfa koru Eirovīzijā Zviedrijā un vērienīgās koncerttūres Japānā, 7. decembrī plkst. 16.30 Rūmenes muižas jaunajā kultūras un svinību telpā "Kūts" savu jaunāko albumu "Dedication" oficiāli vaļā vērs koris "Maska" – radoša apvienība ar savu šarmu un stilu. "Maskas" unikalitāti raksturo spēja izpildīt ne tikai klasisku kormūziku, bet uzdrīkstēšanās būt atšķirīgiem. 

"Tiešām neticami – divdesmit gadu laikā tapis jau trešais ieraksts," priecājas kora diriģents Jānis Ozols. "Tīši vai netīši jauns albums mums iznāk uz jubilejām – desmit, piecpadsmit un divdesmito dzimšanas dienu. Šoreiz ieraksts īpašs ar to, ka esam apkopojuši skaņdarbus, kas speciāli rakstīti tieši mums – tie ir veltījumi, tāpēc arī šāds ieraksta nosaukums: "Dedication" jeb "Veltījums", jo visi skaņdarbi veltīti vai nu korim "Maska" vai Jānim Ozolam… Un vienlaikus tas ir mūsu veltījums klausītājiem, jo esam centušies no visas sirds iedziedāt šos skaņdarbus skaisti. Jebkurš disks ir jauks punkts, kar kura palīdzību vari atskatīties, ko esi paveicis."

Visi autori, kuru mūzika iekļauta jaunajā albumā, ir arī Jāņa Ozola draugi. "Mūzika bez draudzības nav iespējama," ir pārliecināts Jānis Ozols, arī pats būdams viens no autoriem, kuru darbi iekļauti jaunajā izlasē.

"Jānis Ozols uzrakstījis divus skaņdarbus, mūsu kora kormeistare un vokālā pedagoģe Laura Jēkabsone mūsu korim jau radījusi pietiekoši daudz skaņdarbu, un bija pienācis brīdis atkal tos iemūžināt. Tāpat Jānis Šipkēvics juniors, Renāte Stivriņa, Jānis Ķirsis, slavenais lietuviešu komponists Vītauts Miškinis, igauņu komponists Pērts Ūsbergs, Rihards Zaļupe. Tie, kuri zina, kas ir "Maska", zinās arī to, ka mēs ar Rihardu esam kā cimdiņš ar rociņu. Šajā gadījumā no Riharda iekļauti pat divi skaņdarbi – viens, kas tapis 2009. gadā, bet nebija vēl līdz šim ierakstīts, bet otrs tapis nupat – tā ir skaistā tēma no filmas "Nameja gredzens", kas filmā izskan orķestra skanējumā, bet Rihards īpaši mums veltījis kora pārlikumu."

Pirmais skaņdarbs, kas iekļauts jaunajā albumā, ir no 2009. gada, bet jaunākais tapis šogad. "Esam amatieru koris – mūsu rocība nav tik liela, lai komponistiem varētu pasūtīt daudzus skaņdarbus – jāpaiet kādam laika sprīdim, lai varētu piepildīt vienu mūzikas albumu," stāsta diriģents.

Uz jautājumu, kā komponisti gadu gaitā uztvēruši kori "Maska" un vai likuši arī pasvīst, Ozols atbild apstiprinoši: "Jā, ir gan likuši pasvīst… Jānis Ķirsis mums veltījis ļoti skaistu dziesmu par Sprīdīti, kura lika mums tiešām pasvīst – tas varētu būt viens no sarežģītākajiem skaņdarbiem, ko līdz šim esam dziedājuši,

taču "Maska" ir tas kolektīvs, kurš nebaidās eksperimentēt un izmēģināt savas balsis dažādos žanros, dažādos stilos. Dziedam no renesanses līdz popmūzikai. Mūsu daudzās sejas, kā jau "Maskai", šajā diskā arī būs dzirdamas."

Rūpes par koncerta rīkošanu uzņēmusies dziedātāja, pianiste un nu jau arī dejotāja Katrīna Gubalo, kura kļuvusi par Rūmenes muižas "Kūts" māksliniecisko vadītāju. "Šī vieta arī vēsturiski bijusi kūts, kas šobrīd ir atjaunota – to fantastiski izdarījusi arhitekte Zaiga Gaile. Tur ir vērts aizbraukt arī vienkārši tāpat – to visu ieraudzīt, kur nu vēl paklausīties koncertus!

Un "Maskas" koncerts 7. decembrī būs pirmais koncerts, kurā pie mums skanēs balsis – tieši caur kori "Maska" varēsim izgaršot akustikas iespējas vokālajā mūzikā.

Vairāk un plašāk šeit!