No projektu vadītājas Zanes Auškāpas uzzinām, kā top Līgo vakara pasākums "Rīgas zaļumballe", kas 23. jūnijā Mežaparka Lielās estrādes Zaļajā teātrī sāksies pulksten 20 un turpināsies līdz pat saullēktam.

***

Jau senlaikos latvieši ir pratuši atrast laiku, lai sanāktu kopā brīvā dabā uz deju vakariem. Kaimiņi sarunāja kopīgi doties pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Šī tradīcija ir kopta ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas  ziņģes, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās  satikšanās reizēs.

Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan skaistā kaimiņu meita ar blakus pagasta skaistāko puisi, gan bagātais saimnieks ar sievu, gan no pilsētas atbraukušais saimniekdēls ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem…

Arī šī gada Līgo vakaru pavadīsim zaļumballes noskaņās. Svētkus ieskandinās Jāņa Strazda zaļumballes grupa ar solistiem Ditu Lūriņu, Ievu Sutugovu, Ainaru Ančevski un Mārtiņu Kanteru, kuri izpildīs tautā iemīļotas dziesmas no teātra izrādēm un kinofilmām. Tautisku noti Rīgas zaļumballei piešķirs postfolka grupa "Raxtu Raxti", savukārt jestrāki dejotāji priecāsies par tādu grupu klātbūtni kā "Labvēlīgais tips", "Mākoņstūmēji", "Dziļi violets" un "Lauku muzikanti". Balli noslēgs īpašs saules modināšanas rituāls plkst. 4:30.

Visu nakti strādās bufete un tie līgotāji, kuri nebūs paspējuši uzpīt savu vainagu, varēs to izdarīt pasākuma laikā – izejmateriāli tik nodrošināti.