Rīgas Saksofonu kvartets jaunā sastāvā sniedz pirmo publisko pilnprogrammas koncertu, un tas notiks Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Dzintara Jurgelaiša kamerzālē svētdien, 2. aprīlī, plkst. 15.00.
Arta Sīmaņa dibinātajā ansamblī, kurā meistars pats muzicēja 30 gadus, nu ir jauns sastāvs, kuram pievienojies altsaksofonists Aigars Raumanis. Viņa kolēģi kvartetā ir Katrīna Kivleniece-Cābule (soprānsaksofons), Ainars Šablovskis (tenorsaksofons) un Baiba Tilhena (baritonsaksofons), kuru uz sarunu aicināja Orests Silabriedis.

Baiba stāsta par Aigara Raumaņa ienākšanu kvartetā, atceras pati savu instrumenta tipa izvēli (baritonsaksofons) un izsaka pārliecību, ka mūziķu vidū nebūs strīdēšanās, kurš spēlēs soprānu, kurš altu, kurš tenoru.
Piesaucam arī RSQ pirmsākumus 90. gadu pirmajā pusē, mēģinām iztēloties šī nu jau ilgmūžīgā kameransambļa (pērn bija 30 gadu jubileja) turpmāko eksistēšanu bez pirmtēva Arta Sīmaņa, priecājamies par to, ka Edgars Cīrulis dod Indijas iedvesmotu jaundarbu, un arī to, ka Gilermo Lago "Pilsētas" beidzot Latvijā izskanēs pilnā apjomā.
Sarunas noslēgumā Baiba pastāsta, ka līdztekus koncertēšanai atgriežas darbā Orķestrī "Rīga", par kura direktori kļuvusi Selga Laizāne.

Koncertā Liepājā pirmoreiz Latvijā pilnā apjomā izskanēs Gijermo Lago cikla “Pilsētas” sešas daļas, kurās komponists iestrādājis muzikālas skices sev īpaši nozīmīgām pilsētām, būs amerikāņu komponista Maikla Torki skaņdarbs “Jūlijs” un britu skaņraža Greiema Fitkina opuss Stub, gaidāms Edgara Cīruļa jaundarba pirmatskaņojums, kā arī Riharda Zaļupes skaņdarbs “Palielinājums izplūdumā”, kurā saksofonu kvartetu papildinās elektronika.