11. oktobrī ar orķestra "Sinfonieta Rīga" un austriešu vijolnieka un diriģenta Tomasa Cētmaira koncertu Lielajā ģildē startēs Rudens kamermūzikas festivāls.

Sešās programmās tas pulcēs Kristīni Blaumani un Katju Apekiševu, Reini Zariņu, Georgu Sarkisjanu, Gunu Šnē un Agnesi Egliņu, Ievu Salieti un Matīsu Čudaru, kā arī "Artemis" kvartetu no Berlīnes.

"Sākot vadīt Rudens kamermūzikas festivālu, mans uzstādījums bija, ka vēlos katrā festivālā uzaicināt kādu no pasaules augstākās raudzes kamermūzikas ansambļiem," atzīst orķestra Sinfonietta Rīga mākslinieciskā direktore Baiba Kurpniece, kura jau astoto gadu ir arī Rudens kamermūzikas festivāla mākslinieciskā vadītāja un pilnībā atbildīga par tā saturu un programmu - par to, lai reprezentētu gan Latvijas mūziķus, gan tos, kas rezidē ārpus valsts robežām.

Baiba arī uzsver, ka festivāls ir platforma, lai parādītu tās kamermūzikas virsotnes, kas aktuālas pasaulē - mūziķus, kuriem ir tuvs šis visintīmākais mūzikas žanrs. "Man patīk festivālu uzlūkot kā veselumu - ar sākumu, ar beigām, lai forma veidotos proporcionāla un organiska.

Rudens kamermūzikas festivāla centrā allaž ir paši mūziķi. Tas ir izpildītājmākslinieku festivāls, nevis tāds, kur katru gadu ir cita tēma, no kuras izejot, tiek veidota programma.

Centrā ir mākslinieki, kuriem tuva kamemūzika - žanrs, kas ir ceļojums mūzikas sirdī," atzīmē festivāla mākslinieciskā vadītāja.