"Klasikas" viesi - bungu un dūdu grupas "Auļi" mūziķi Kaspars Bārbals un Mārtiņš Miļevskis, un sarunas epicentrā - grupas jaunā koncertprogramma "Senču balsis", kurā "Auļi" sadarbojas ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm.

"Auļi" devušies pasaulē, lai satiktos un iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas. Šoreiz uzmanība pievērsta jaudīgām vīriešu balsīm, kas raksturo kādu reģionu. Skaņdarbos pazīstamu izpildītāju dziedājums no ģeogrāfiski atšķirīgām vietām ir sapludināts ar "Auļu" latviešu muzikālajās tradīcijās balstīto spēcīgo instrumentālo mūziku, radot iespaidīgu pasaules mūzikas programmu.

Septembra sākumā programma tiks izdota albuma formātā un tam sekos koncertu sērija ar visu viesmākslinieku līdzdalību.

Koncertos piedalīsies gan rīkles dziedātājs Batzorig Vaanchig no Mongolijas, gan sāmu joikotājs Kai Somby no Norvēģijas, gan jodelētājs Albin Paulus no Austrijas un dziedātājs Edgars Lipors no Latvijas.

"Auļi" sagatavojuši arī četrus videoklipus - pa vienam ar katru no viesmāksliniekiem un četras videointervijas, kurās katrs dziedātājs stāsta par savu dziedāšana tradīciju un kuros vienlaikus atklājas arī "Auļu" ceļojumu aizkulises.

Īpaši veiksmīgs izdevies video dziesmai Hunnu Guren, kurš Youtube  kanālā skatīts vairāk nekā divus miljonus reižu!

 

"Auļu" koncerti:

11. septembrī - VEF Kultūras pilī Rīgā
12. septembrī - Jelgavas Kultūras namā
13. septembrī - Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars"
14. septembrī - Valmieras Kultūras centrā
15. septembrī - Latgales vēstniecībā "Gors"

Vairāk un plašāk šeit!