4. oktobrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs ar pianistu Vestardu Šimku, kopā atskaņojot Sergeja Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu. Programmā būs arī Kārļa Lāča "Latvju simfonijas" pirmatskaņojums. "Neatliekamajā sarunā" tiekamies ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu un komponistu Kārli Lāci, kurš atklās, ka jauno simfoniju sev uzdāvinājis dzimšanas dienā:

"Godīgi sakot, iekūlos, jo man ir tā: kad darbu sāc, netiec no tā vaļā. Negulēju, strādāju diennaktīm, biju iekšā procesā. Simfonijā ir rotaļas ar tautasdziesmām un skaņu."
 

Jaundarbā ievijas latviešu tautas dziesmu tēmas un etniskie motīvi. Latvijas vēsture, valsts tapšana un tās simtgade  pusstundu garajā simfonijā savijas ar šī brīža Latvijas laika plūdumu. Skaņdarbs tapis simtgades simfoniju cikla ietvaros, ko pēc unikālā Liepājas koncertu cikla (kurā jau ietilpst 12 opusi un būs vēl 13. – Ērika Ešenvalda Saksofona koncerts!) Liepājas Simfoniskais orķestris aizsāka, lai veidotu latviešu simfoniskās mūzikas fondu nākamajām paaudzēm.