"Sajūta, ka esi nonācis tik tuvu tādai lielai personībai kā Rahmaņinovs, ir neaprakstāma," uzsver pianists un diriģents Artūrs Oskars Mitrevics, kurš jūnija sākumā kopā ar dziedātāju Katrīnu Paulu Felsbergu piedalījās neparastā projektā netālu no Lucernas Šveicē.

Pēc dalības Bāzeles festivāla LIEDBasel akadēmijas meistarklasēs viņi tikai uzaicināti sadarboties ar 9 jauniem komponistiem no Lucernas Mūzikas augstskolas un pirmatskaņot deviņas viņu komponētas dziesmas, kuras rakstītas, iedvesmojoties no S. Rahmaņinova romances "Mainīgs vējš", kas arī izskanēja divos koncertos.

Par villas vēsturi, īpašo paša Rahmaņinova "Steinway" flīģeli un gleznaino apkārtni, jauno komponistu veikumu un S. Rahmaņinova personības un mākslas spēku - sarunā ar Artūru Oskaru Mitrevicu.

Uzzinām arī par 14. jūnija koncertu, kurā kopā ar Orķestris “Rīga” un Latvijas Kultūras akadēmijas jaukto kori “Sōla” viņa vadībā pirmoreiz izskanēs Artura Maskata Lacrimosa jaunā V. Šmīdberga veidotā instrumentācijā, kā arī meistara veidots instrumentāls aranžējums P. Plakida dziesmai "In memoriam".