Ansamblis Altera veritas 19. septembrī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā svinēs savas pastāvēšanas 20. gadskārtu. Jubilejas koncerta programmā skanēs apvienības repertuāra „zelta klasika” - Agnes Meisteres „Neparasts bērns”, Kaspara Zemīša  „Ja es runātu...”, Valda Zilvera Cantus in Memoriam, Gundegas Šmites "Skatoties... sapņojot..." un Ērika Ešenvalda Cryptic, kā arī divi jaundarbi - Marinas Vidmontes „Atmiņas, stāstiņš un vairāk” un Jēkaba Nīmaņa „Diptihs – portreti”.        

Koncertā gaidāmi arī viesi – ansamblis “Brokastis četratā”, kurā muzicē  Mārtiņš Zilberts (klavieres), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti).

Visi četri ansambļa mūziķi - Anda Eglīte (kokle un basa kokle), Ieva Mežgaile (kokle un basa kokle), Artūrs Noviks (akordeons) un Andis Klučnieks (flauta) - sarunā ar Annu Veismani atcerējās ansambļa nosaukuma rašanos, pirmos koncertus 1999., 2000 gadā, vairāk nekā 90 īpaši komponētos jaundarbus, mākslinieciskas veiksmes un pārdomu periodus.  

Anda Eglīte un Ieva Mežgaile, kuras ir ansambļa nosaukuma autores atzīst: „

"Altera veritas" - tā ir iespēja satikties un spēlēt ar cilvēkiem, kuriem nekas nav jāpaskaidro vai jāsarunā. Viens otru jūt, saprot un paļaujas, un tā ir ļoti liela vērtība. Tie ir muzikālas laimes piepildījuma 20 gadi.”

Ansamblis izveidots 1999. gadā ar mērķi atskaņot mūsdienu latviešu komponistu orģinālmūzikas programmas netradicionālam un pasaulē unikālam instrumentu sastāvam.

Ansambļa sastāvu veido divas koncertkokles, akordeons un flauta. Darbības laikā ansamblis saņēmis vairākas nozīmīgas atzinības – 2003. gadā tas kļuvis par Lielās mūzikas balvas laureātu, bet 2005. gadā saņemta laikraksta “Diena” Gada balva kultūrā. Gadu gaitā sniegti koncerti ne vien Latvijas koncertzālēs, bet arī ārvalstīs – Šveicē, Itālijā, Portugālē, Vācijā, Zviedrijā un citviet.

Altera Veritas ir īpaši iedvesmojis gan latviešu, gan ārzemju komponistus radīt mūziku tieši šim izpildītāju sastāvam – 20 gadu laikā ansambļa repertuārā iekļauti teju 90 speciāli komponēti skaņdarbi.