10. janvārī pulksten 19.00 Saulkrastu kultūras centrā un 11. janvārī pulksten 15.00 koncertzālē "Artissimo" uzstāsies ansamblis "44".

Tā mākslinieciskais vadītājs ir Norvēģijā studējošais klarnetists Artūrs Perts, un kopā ar viņu šajā koncertā muzicēs vijolnieces Magdalēna Geka un Lienīte Kostanda, altiste Zane Kalniņa, čellists Silvestrs Juris Kalniņš un pianiste Aurēlija Šimkus.

Par šo kamermūzikas koncertu trešdienas "Neatliekamajā sarunā" tuvāk vēstīs Magdalēna Geka, Silvestrs Juris Kalniņš un arī koncerta iniciators Artūrs Perts, kurš sarunas gaitā atklāj: "Lielais impulss un iedvesma rīkot šo koncertu mani pārņēma, studējot Norvēģijas Mūzikas akadēmijā Oslo - atmosfēra tur ir tāda, ka visi nemitīgi kaut ko dara, visi vēlas organizēt savus koncertus, aicināt mūziķus, un studenti savstarpēji visu laiku sarunājas, kad mēs atkal kaut ko spēlēsim... Pie visām sienām izlīmēti plakāti ar koncertiem, kas notiek turpat akadēmijā, jo arī akadēmijas administrācija ir ļoti atsaucīga un koncertiem atvēl visas iespējamās zāles. Šī atmosfēra tik ļoti ietekmēja, dodot impulsu arī šeit, Latvijā, darīt ko tādu.

Manuprāt, jaunie mūziķi šeit, Latvijā, neorganizē tik daudz koncertu, cik viņi to varētu, jo kaut kādā ziņā pietrūkst apkārtējās vides, kas uz to iedvesmotu."

Sarunā - gan par koncertu organizēšanu Latvijā un ārvalstīs, gan par to, cik liela brīvība mūziķim tiek dota skaņdarbu interpretācijās.