Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris 1. martā Lielajā ģildē aicina uz koncertu "Tristans un Izolde. Mīlasdziesma", kura programmā līdzās Žana Sibēliusa Septītajai simfonijai būs Riharda Vāgnera operas "Tristans un Izolde" otrais cēliens un "Izoldes mīlasnāve".

Pie diriģenta pults stāsies LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, solisti būs pasaules mērogā ievērojami Vāgnera mūzikas dziedātāji - zviedru soprāns Irēne Teorina (Izolde), amerikāņu tenors Korbijs Velčs (Tristans), zviedru mecosoprāns Martina Dike (Brangēna) un latviešu basbaritons Egils Siliņš (Marks). Melota lomā – Latvijas šābrīža spožākais tenors Mihails Čuļpajevs.

Andris Poga: "Jau ilgus gadus esmu vēlējies koncertatskaņojumā īstenot kaut daļēji Vāgnera "Tristanu un Izoldi", kura, manuprāt, ir viens no ģeniālākajiem un progresīvākajiem komponista darbiem, kas sacerēta, apsteidzot savu laiku. Latvijā visa opera vai kaut cēliens nav skanējis turpat vai simt gadu, kad Latvijas Nacionālajā operā 20. gadsimta 20. gados tika iestudēts latviešu valodā. Ir saglabājies klavierizvilkums ar tintes pildspalvu rakstītiem parindeņiem, tomēr titriem šo tekstu nevarēja izmantot un nācās veidot jaunu tulkojumu no vācu valodas".