10. maijā Lielajā ģildē koncertsezonu noslēgs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Par to, vai ir kāda īpaša formula, kā top sezonas noslēguma koncerti un kas gaidāms nākotnē, intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta LNSO galvenais diriģents Andris Poga.

"Formula varbūt ir mazliet līdzīga sezonas atklāšanai: nevienā oficiālā dokumentā gan tas nav fiksēts, bet tas ir tāds nerakstīts princips Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim – sezonu sākt un arī noslēgt ar kādu no latviešu komponistu skaņdarbiem – ja vien iespējams, tad ar pirmatskaņojumu vai – kā šajā reizē – ar daļēju pirmatskaņojumu," atklāj Andris Poga.

Viņš arī atgādina, ka sezonu LNSO atklājis ar Pētera Vaska Obojas koncerta pirmatskaņojumu, bet nākamās sezonas pirmais akords, kas būs 20. septembrī, izskanēs ar pirmatskaņojumu – tas būs LNSO nākamās sezonas rezidējošās komponistes Gundegas Šmites jaundarbs.

"Otrkārt, programmā noteikti iekļaujam kaut ko no simfoniskā repertuāra zelta fonda, un

tas ir ļoti svarīgi – lai skaņdarbu izvēle ir ne tik daudz eksperimentāla, bet tāda, kas orķestrim labi padodas un patīk, jo mēs visi gribam redzēt starojošu orķestri un mūziķus, kuri spēlē mūziku, ko viņi izprot, kas viņiem patīk un arī sanāk.

Tamdēļ mana izvēle šoreiz krita par labu Brāmsa Pirmajai simfonijai. Kaut arī man pašam ar šo mūziku ir diezgan senas attiecības, Latvijā to vēl neesmu diriģējis – tas bija tāds intuitīvs lēmums, kas lika izšķirties par labu Brāmsam," stāsta LNSO galvenais diriģents.

Bet "gandrīz pirmatskaņojums" būs Viļņa Šmīdberga skaņdarbs "Simfonija-koncerts", kas sarakstīts vairāk nekā pirms 40 gadiem, 1978. gadā, un pirmatskaņots Vasilija Sinaiska vadībā.

Vairāk un plašāk šeit!