2020. gads ir Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gads, un Vīnes klasiķi vairākos koncertos godinās arī pianists Andrejs Osokins.

Sestdien, 8. februārī, Lielajā ģildē gaidāms mūziķa solokoncerts “Osokins Bēthovenam”, kurā līdzās L. van Bēthovena, V.A. Mocarta un R. Šūmaņa skaņdarbiem izskanēs arī Andra Dzenīša jaundarbs - "Bez mēness". Šī programma tiks spēlēta arī Dobelē, Vācijā un  Astanas opernamā Kazahstānā.

L. van Bēthovena Piekto klavierkoncertu kopā ar  Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri Andrejs drīzumā atskaņos Tallinā un koncertzālē "Cēsis", kur Andrejs Osokins ir 2020. gada rezidējošais mākslinieks. Maijā pianists muzicēs kopā ar Āhenes simfonisko orķestri Beethoven Orbit festivālā Vācijā.

Andrejs Osokins:

”Šogad manā koncertu grafikā ir ļoti burvīgas dažādas programmas, katra ar savu noskaņu un enerģiju. Taču Bēthovena mūzikai veltītos koncertus es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību. Šis gads ir veltīts Bēthovena dižajam garam un, kas zina, varbūt viņš patiešām tur būs kopā ar mums.”

Ar Andreju Osokinu tikās Dina Dūdiņa-Kurmiņa.