Līgo svētki aizvadīti, bet koklētāji nolēmuši pieskandināt Pēterdienu – 29. jūniju.

"Pēteros ir vēl pēdējā iespēja palīgot, pīt vainagus un dziedāt Līgo dziesmas. Un vēl Pēterdienā nekādā gadījumā nedrīkstot strādāt, tā ka mēs piedāvājam klausītājiem šo iespēju – brauciet uz Brīvdabas muzeju, baudiet mūziku, dabu un to, kā senatne savijas ar mūsdienīgo," aicina viena no Kokļu dienas rīkotājām – koklētāja Anda Eglīte.

Tas nozīmē, ka pašiem koklētājiem spēlēšana ir nevis darbs, bet prieks un atpūta? "Protams! Sūrais sagatavošanās darbs paliek mājās," smej koklētāja un stāsta, ka kopīgā sanākšana Pēterdienā it visiem koklētājiem notiks pirmo gadu. "Šādā apmērā Kokļu diena Brīvdabas muzejā notiks pirmo reizi – pulcēsimies kopā vismaz 150 koklētāji. Lai gan Latvijā mūsu ir krietni vairāk, šis pulciņš būs tas, kurš svētkus izvēlējies svinēt kopā,” atklāj Eglīte.

Uz Kokļu dienu sabrauks koklētāju ansambļi no visas Latvijas. "Tā ir galvenā ideja – koklētājus ataicināt ciemos uz galvaspilsētu, mums visiem kopā vienam otru dzirdēt, draudzēties, apmainīties ar idejām un galu galā vienam otru parādīt,” skaidro Eglīte. "Ceram, ka pasākumā būs arī ārzemju viesi, kas ziņas par kokli un kokļu mūziku aiznesīs tālāk pasaulē."

Interviju pilnā apjomā lasiet šeit!