29. augusta vakarā tiešraidē no Dzintaru koncertzāles "Jūrmalas festivāla" ietvaros "Klasikā" skanēs Gustava Mālera vērienīgā simfonija "Dziesma par zemi", kuras atskaņojumā piedalīsies Zanda Švēde (mecosoprāns), Aleksandrs Antoņenko (tenors), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga. 

"Lielum lielais paldies Jūrmalai par to, ka mēs šogad tomēr varam uzstāties uz skatuves - varam strādāt, varam mēģināt.

Jums visiem lūgšu turēt īkšķus, kad kopā ar Zandu Švēdi un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri atskaņosim šo Mālera simfoniju, kura ir nežēlīgi grūta, sarežģīta, bet arī fantastiski skaista. Nezinu, kur man bija prāts, kad es tam visam piekritu," smej pasaulslavenais tenors Aleksandrs Antoņenko.

"Jūrmalas festivāla" atklāšanas preses konferencē viņš neslēpj: "Ķirša kungs man piedāvāja mūziklu un operešu ārijas, skaisto vieglās mūzikas vakaru, un es teicu - priekš kam mācīties tik daudz, labāk nodziedāsim Māleru! (smejas). Bet šobrīd esmu ļoti priecīgs par to, ka Latvijas publika dzirdēs šo skaņdarbu, jo tas ir tik interesants, ar tik krāšņu valodu... Fantastiski paveicies ar apstākļiem - par iespēju strādāt kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Dziedātājiem, māksliniekiem, mūziķiem, vijolniekiem, pianistiem ir tik ļoti svarīgi uzstāties publikas priekšā, jo

tiešraide bez publikas - tā vienalga ir mēģinājuma sajūta, jo tu neredzi sejas, nejūti klausītāju atbalstu, kas nāk atpakaļ un tevi uzlādē nākamajam gājienam, uznācienam un izaicinājumam."

Vizītkarte

Pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko uzstājies uz pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuvēm, izdziedot un izdzīvojot vadošās tenora lomas, kopskaitā jau tuvu pie trīsdesmit. Metropoles opera Ņujorkā, Milānas La Scala, Londonas Koventgārdena opera, Vīnes Valsts opera ir tikai dažas no prestižajām skatuvēm, kuras regulāri aicinājušas Aleksandru Antoņenko uz operu iestudējumiem. Viena no viņa vizītkartēm opermūzikas pasaulē ir titulloma Džuzepes Verdi operā "Otello".