17. martā LU Lielajā aulā franču trompetists Romēns Lelē, Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Normunds Šnē pirmatskaņos komponista un ērģelnieka Aivara Kalēja darbu Victima innocente jeb “Bezvainīgais upuris".

Darbs veltīts astoņus gadus vecajai Safijai Rozai Rūsosai, kas bija jaunākā no 22 bojāgājušiem jauniešiem 2017. gadā Mančestras teroraktā dziedātājas Arianas Grandes koncertā.

Aivars Kalējs: "Vairākkārt ir bijis tā, ka pierakstot vai improvizējot kādas kompozīcijas sākumdaļu, tajā ieskanas drīzumā sekojoša notikuma atspulgs. Tā tas bija pirms manas mātes aiziešanas, kad skaistā, saulainā vasaras dienā pēkšņi dzima mūzika cilvēka piemiņai, tā bija naktī pirms Zolitūdes traģēdijas 2013. gadā, kad pirmo lappusi uzrakstīju Ģertrūdes baznīcā naktī pirms notikuma. Vai to var saukt par intuīciju vai kā citādi, bet to esmu pamanījis. Arī šī darba pirmās lappuses materiālu vispirms improvizēju dievkalpojumā un tad jau pēc notikuma tas izauga skaņdarbā.

Siciliānas tradīcijā veidotā mūzika skaņdarbā ir vērsta pret varmācību un nežēlību, un aicina saudzēt dārgāko, kas cilvēkam ir – dzīvību."