No 24. novembra līdz 11. decembrim Ventspilī, Dobelē un Rīgā jau 24. reizi notiks Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kura piecos koncertos uzstāsies mūziķi no Beļģijas, Francijas, Igaunijas/Lielbritānijas un Latvijas.

24. novembrī koncertzālē Latvija festivālu atklās senās mūzikas ansamblis Vox Luminis (Beļģija) un diriģents Lionels Menjē (Lionel Meunier), atskaņojot programmu Ein Deutsches Barockrequiem ("Vācu baroka rekviēms").

“Esmu ļoti pagodināta, ka 24. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls tiks atklāts ar šī brīža vienu no pasaules izcilākajiem ansambļiem Vox Luminis, turklāt ar tik krāšņu programmu.

Šī būs vēsturiska satikšanās, jo festivāls pirmo reizi dosies uz skaisto Ventspils koncertzāli "Latvija", ar kuru ļoti lepojamies.

Šis koncerts būs notikums ne tikai pašmāju klausītājiem, bet arī brīnišķīgajiem mūziķiem,” pārliecināta Baha kamermūzikas festivāla direktore Aina Kalnciema. 27. novembrī Dobeles koncertzālē “Zinta” koncertā “Baroka mūzikas pērles” viņa muzicēs kopā ar domubiedriem Ievu Nīmani (senie pūšaminstrumenti) un Aināru Paukšēnu (baroka čells). Koncertā skanēs Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Žana Filipa Ramo un Johana Gotfrīda Mīteļa mūzika.

6. decembrī Mākslas muzeja "Rīgas birža" jau atkārtoti uzstāsies virtuozais franču vijolnieks Teotims Langluā de Svarte, bet 11. decembrī Mazajā ģildē festivāls noslēgsies ar koncertu “Pustoņu noslēpums”, kurā uzstāsies baroka arfu konsorts un Endrū Lorenss-Kings.

5. decembrī Emīla Dārziņa koncertzālē jau otro reizi notiks festivāla koncerts “Vārds jaunajiem!”, kurā uzstāsies MIKC Nacionālas Mākslu vidusskolas (Emīla Dārziņa mūzikas viduskolas, Rīgas Doma kora skolas, Rīgas Baleta skolas un Jaņa Rozentāla Mākslas skolas) audzēkņi – instrumentālisti, dziedātāji, koris, dejotāji un mākslinieki – interpretējot Johana Sebastiāna Baha mūziku un personību.

Aina Kalnciema: Šī ideja man radās jau labi sen, pirms kādiem 10 gadiem, ka vajadzētu festivālā dot iespēju arī jaunajiem māksliniekiem parādīt, kā viņi baroka mūziku uztver un ko no tās sagaida. Protams, jaunie mākslinieki nespēlē senos instrumentus, bet viņi spēlē seno komponistu mūziku, un tā viņiem ir liela vērtība - nopietni iestudēt šādus darbus un vairāk tos iepazīt. Jau otro gadu esmu nolēmusi ciemoties Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Pagājušajā gadā mums bija pirmais šāds koncerts, un es biju pilnīgā sajūsmā - ne tikai es, bet visi vecāki, bērni un skolotāji! Ar kādu entuziasmu mazie audzēkņi to darīja! Arī  šogad visas trīs skolas cītīgi gatavojas un piedalīsies arī  E. Dārziņa mūzikas skolas simfoniskais orķestris. Andris Vecumnieks ar viņiem ļoti strādā. Arī Jurģis Cābulis ar apvienoto kori. Būs milzīgi svētki skolai un, protams, arī man."