"Gadiem esmu sekojusi līdzi koncertam "Dzimuši Latvijā" un priecājusies par to, jo šis koncerts vienmēr ir ar ļoti lielu virsvērtību. Tā ir iespēja ne tikai dzirdēt mūsu brīnišķīgos, jau profesionālos mūziķus, bet iepazīt arī daudzus jaunos talantus," uzsver pianiste Agnese Egliņa, kura šovakar kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Aināra Rubiķa vadībā Jūrmalas festivāla noslēguma koncertā atskaņos Kārļa Lāča speciāli viņai rakstītā Klavierkoncerta daļu. "Klasika" koncertu "Dzimuši Latvijā" piedāvās izbaudīt tiešraidē. Sākums - pulksten 20.00.

Pianiste teic - šis gads viņai iesācies pavisam īpaši, jo sākusies sadarbība ar vijolnieku Daniilu Bulajevu: "Mums jau bija koncerts šeit, Dzintaru koncertzālē, tagad sadarbību turpinām un nākotnē ir daudz plānu. Ļoti ceram, ka ieskaņosim dažādu mūziku. Un vēl ir tāda jauka lieta, ka Daniils iepazīstina arī ar saviem draugiem - nākamgad mums paredzēts liels koncerts ar jauniem māksliniekiem. Kaut gan - kad apskatījos, kas šogad piedalās koncertā "Dzimuši Latvijā", te jau visi jaunie mākslinieki arī ir: gan klarnetiste Anna Kubecka, gan arī jaunais čellists Maksims Skibickis.

Varu teikt, ka šie jaunie mūziķi ir ļoti talantīgi, ļoti enerģiski, ļoti vēlas būt uz skatuves, ļoti vēlas muzicēt, un viņi patiešām ir ar mūziku jau saindējušies.

Un es tiešām vēlu jums pievērst uzmanību šiem jaunajiem vārdiem, jo pavisam drīz viņi būs zināmi ne tikai šeit, bet arī Eiropā.

Pati Agnese šajā koncertā atskaņos daļu no Kārļa Lāča Klavierkoncerta, kuru viņš Agnesei uzrakstījis pirms pāris gadiem. "Kārlis man veltīja šo lielo opusu, kam ir četras daļas, bet mēs šoreiz atskaņosim tikai vienu.

Koncerts ir īpašs - ja zināt Kārļa Lāča mūziku, tajā netrūkst enerģijas, vitalitātes, dzīvesprieka. Kad Kārlis to uzrakstīja, pēc pirmā mēģinājuma viņš pateica, ka "vispār jau šis koncerts jāspēlē vecim".

Divreiz man gan jau to izdevās nospēlēt, un tad viņš teica, ka bija "okei". (smejas) Tad nu es mēģināšu vēlreiz, jo šajā gadā šis darbs jāieskaņo arī diskā, jo Kārlis ir akceptējis un teicis, ka "dažas meitenes arī varot viņa vecišķo koncertu nospēlēt"..."