"Vienmēr meklēju ko jaunu, bet vienmēr arī atgriežos pie kaut kā jau zināma, jo jaunais tomēr allaž ir eksperiments," par Introvertās mākslas festivāla Ad Lucem programmas izvēli saka tā direktore Sandra Zandberga.

Festivālā, kas tiek rīkots jau kopš 2002. gada, trijos koncertos Rīgā dzirdēsim grieķa Jorga Kalouda spēlēto Krētas liru, Laimas Jansones kokles un pasaules mūzikas ansambli Constantinople no Kanādas.

Sākotnēji Ad Lucem tika rīkots pēc Lieldienām, tad – augustā. Tagad par labāko norises laiku izvēlēts klusais pēcjāņu laiks. "Līdz ar to, ka mūsu kultūras dzīvi pārņēmis īsts viesulis, mūsu festivālam intuitīvi gribas atrast visklusāko posmu. Izrādās, tieši nedēļa pēc Jāņiem pagaidām ir visklusākā, jo cilvēki nav gatavi uzreiz pēc svētkiem mesties citādā pieredzē," stāsta Sandra Zandberga, kura turklāt konstatējusi, ka festivāla "Ad Lucem" auditorija ir cilvēki, kuri vairāk izbauda tieši īstos saulgriežus.

"Skaļais Līgo pasākums tik daudz neattiecas uz dvēseles lietām, līdz ar to šim festivālam 'klusā nedēļa' pēc Jāņiem ir brīnišķīga!"

Vaicāta, kāds pašai Sandrai Zandbergai ir saulgriežu laiks un vai cikliskums dabā un latviskie riti mudina pievērsties garīgajai dimensijai, festivāla direktore saka tā: "Garīgajai dimensijai jāpievēršas nepārtraukti – no rīta līdz vakaram un no vakara līdz rītam, kas patiesībā tā arī notiek – arī ikdienas steigā. Protams, ka saulgrieži ir ļoti īpašs laiks, jo mēs jau esam daba. Un esam cieši saistīti ar to, kaut varbūt ikdienas skrējienā nemaz to nepamanām.

Saulgriežu laiks, kad viss ir zenītā, ir pats pilnbrieda laiks, un uz to arī iet mūsu dvēsele."