Jau devīto augustu pēc kārtas Liepāju un Kuldīgu saviļņo festivāls "Via Baltica". Tā idejas autore un mākslinieciskā vadītāja Dace Bluķe deviņu gadu laikā personīgi iepazinusi lielāko daļu publikas un novērojusi, ka īpaši iemīļots un gaidīts liepājnieku un Liepājas viesu vidū kļuvis festivāla noslēgums – Senās uguns nakts.

Vaicāta, par ko pašai vislielākais prieks un gandarījums jau tagad, kad festivāla oficiālais atklāšanas koncerts vēl ir  tikai priekšā, Bluķe uzsver: "Katrs pasākums ir ļoti izauklēts un par katru ir gandarījums, bet, ja nu tā ļoti, ļoti, tad man patīk, ka mums šogad ir teātra izrāde par Andrievu Niedru. Jau pērn pirmo reizi festivālā pamēģinājām iekļaut teātra žanru, un arī šogad skatījāmies vairākos virzienos, kas būtu tematiski atbilstošs, un beigu beigās nonācām pie Valtera Sīļa izrādes "Andrievs Niedra". Tas būs pilnīgi cits skats uz to, kā dzima Latvija 1918. gadā – no tā cilvēka skatpunkta, kuru daudzi sauca par tautas ienaidnieku."

Dace Bluķe šo gadu laikā vaigā iepazinusi arī festivāla publiku.

"Daļu publikas deviņu gadu laikā patiesi esmu iepazinusi personīgi. Un teiktu, ka noteikti vismaz pusi no publikas pazīstu arī Kuldīgā. Tie ir ne tikai Kuldīgas iedzīvotāji, bet arī liepājnieki, kuriem koncertus patīk apmeklēt nevis Liepājā, bet Kuldīgā – tā viņiem ir vesela atpūtas diena. Mums ir aizputnieki, kuri uz festivāla pasākumiem Kuldīgā vai Liepājā brauc regulāri. Festivāla pasākumi gan ir ļoti dažādi – tāpēc ir publikas daļa, kurai labāk patīk teātris, ir tāda, kurai labāk patīk džeza ievirzes koncerti, uz klasiskās vai mūsdienu mūzikas koncertiem nāk vēl cita publika, un uz kino – vēl cita.

Bet visplašāk apmeklētais ir Senās uguns nakts pasākums augusta pēdējā sestdienā, kad jūras krastā apmeklētāju skaits svārstās starp diviem un divarpus tūkstošiem. Šogad tas būs 31. augusts.

Tas kļuvis ļoti iemīļots liepājnieku un Liepājas viesu notikums, jo tur var nākt ar maziem bērniem un suņiem, atbraukt ar riteni, un tas ir neierobežots apģērbā, izskatā un veidā, kā uz šo pasākumu ierasties. Tā kā viena daļa noteikti ir pastāvīgā publika, kas nepacietīgi gaida tieši šo notikumu," stāsta Bluķe.

Vairāk un plašāk šeit!