Pūpolsvētdienā, 24. martā, Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Zaļajā Ceturtdienā, 28. martā, Cēsu Sv. Jāņa baznīcā ar programmu "Pasija" viesosies senās mūzikas ansamblis Ars Antiqua Riga.

Koncertos izskanēs teju visa pieejamā un rekonstruētā 16. gadsimta vokālās daudzbalsības mūzika, kas ir sarakstīta Latvijas teritorijā. Kantori-komponisti, kas darbojušies Rīgas Doma katedrāles skolā, ir Paulus Bucenus Philorodus (c.1548–1586), kurš sarakstījis mesu “Iam non Dicam” (1584), pasiju “Domini Nostri Jesu Christi” (1578), tāpat ir saglabājušās dažas motetes. Koncertprogrammā iekļauta arī kantora-komponista Martinus Crusius (Misnicius, c.1526–1607) motete “Cantate Domino” (1596) ar 149. psalma tekstu, kas vēstures avotos minēta, kā tā laika visvairāk atskaņotā motete. Koncertprogrammu caurvīs gregoriskie dziedājumi – īpašākie ir no 15. gadsimta manuskripta Missale Rigense (Rīgas).

"Klasikā" tikāmies ar senās mūzikas ansambļa Ars Antiqua Riga māksliniecisko vadītāju, diriģentu Pēteri  Vaickovski un diriģenti, muzikoloģi, producenti un projektu vadītāju Kristiānu Vaickovsku.

Inta Zēgnere izvaicā mūziķus par to, kā veidota šī programma un cik liela  vērtība ir Rīgas 16. gadsimta mūziķu atstātajam mantojumam, kā arī par šīs programmas atskaņojumu februārī Somijā, Aurore – Renessanssimusiikkijuhlat festivālā Svētā Pāvila baznīcā Helsinkos.