"Odiseja" šoreiz aicina uz Austrijas lielāko pasaules mūzikas festivālu Glatt&Verkehrt. Kā norāda nosaukums (autriešu valodā - labiski&kreiliski), festivālā skan ļoti ļoti dažādi stili - gan neapdarināta tautas mūzika, gan frīdžezs, gan eksperimentāla mūzika.

Šoreiz klausāmies četras grupas, kurās apvienojušies dažādu valstu mūziķi.

* Senegālietis Seku Keita (Seckou Keita) ir viens no pasaules izcilākajiem koras spēlmaņiem, kurš jau iepriekš ir sadarbojies ar citu valstu mūziķiem, piemēram, Velsas arfisti Ketrinu Finču. Austrijas festivālāviņu dzirdam kopā ar itāļu ģitāristu Antonio Forčoni (Forcione) un Brazīlijas perkusionistu Adriano Adevali.

* "Grammy" balvas laureāte, Japāņu pianiste Hiromi ar Kolumbijas arfistu Edmaru Kastaņedu satikās Montrē džeza festivālāun saprata, ka grib ar viņu sadarboties. Dueta debija notika 2017.gada vasarā un jau rudenī viņi spēlēja Austrijas festivālā Glatt&Verkehrt.

* Nataša Mirkoviča ir no Bosnijas-Heregovinas. Viņas grupā ir franču avangarda džeza mūziķis Mišels Godārs, kurš spēlē basa pūšamo instrumentu serpentu, un perkusionists Džerods Kegvins (Jarrod Cagwin) no ASV. Pati Nataša ir aktrise un dziedātāja ar plašu balss diapazonu un lielu skatuvisko šarmu.

* Bliks Basī (Blick Bassy) no Kamerūnas Austrijā muzicēja kopā ar franču džeza čellistu Klemānu Petitu (Clement Petit) un trombonistu Žoanu Blanku (Johan Blanc), sajūsminot publiku ar brīnišķīgiem aranžējumiem.