"Odisejā" šoreiz vecmeistari un vecmeistares.

* 2005. gadā Kaustinenas tautas mūzikas festivālā pie Meistardziedones titula tika Somijas romu dziedātāja Hilja Genforsa. Hilja 20. gadsimta vidū dzīvoja tradicionālu klejojošo romu dzīvi, kur katra nakts tika vadīta citā vietā. Un jau tad viņai radās ideja, ka romu dziesmas ir jāvāc, lai tās paliktu nākotnei. Vēlākos gados Hilja apceļoja visu Somiju, vācot romu tautasdziesmas no dažādiem Somijas reģioniem, un vēlāk tās izpildot kopā ar savu ansambli "Latso Džinta". Jaunākais Hiljas albums - Katte ame aavaa? (Global Music centre) nāca klajā 2018. gada vasarā un tajā klausāmas gan romu tautasdziesmas, gan pašas Hiljas komponētas melodijas.

* Stella Čiveše (Stella Chiweshe) ir Zimbabves starptautiski pazīstamākā mūziķe - viena no retajām sievietēm, kas spēlē Zimbabves stīgu instrumentu - mbira dzavadzimu. Pēc tam, kad Zimbabves skaņu ierakstu kompānijas pagājušā gadsimta 70.gados atteicās  izdot viņas ierakstus, Stella izveidoja pati savu grupu Earthquake, ar kuru kļuva pazīstama starptautiskajā vidē. Viņa ir piedalījusies neskaitāmos festivālos, braukusi koncertturnejās pa visu pasauli, un dara to joprojām - arī 72 gadu vecumā. 2018. gada rudenī klajā nācis albums Stella Chiweshe - Kasahwa: Early Singles (Glitter Beat), kurā skan 70. gadu ieraksti, kas Zimbabvē nekad tā arī nav tikuši izdoti.

* Afro Cuban All Stars ir grupa, kurā apvienojušies 35 dažādu paaudžu labākie Kubas mūziķi - gan leģendārā Buena Vista Social Club veterāni, gan jaunās paaudzes muzikanti. Albuma A Toda Cuba Le Gusta (Eorld Circuit, 2018) ieskaņošana studijā bijusi iedvesmojoša gan jaunajiem, kam tā bija iespēja spēlēt kopā ar saviem elkiem, gan vecajiem mūziķiem, kas baudīja jaunatnīgo enerģiju un dzīvesprieku.

 * Bavārijas grupa Jodelfish šajā meistaru kompānijā ir jaunule - pirms pieciem gadiem klajā nācis tās debijas albums, šogad tam piepulcējies Neue Gezeiten (Beste Unterhaltung), kurā trīs bavārietes un viens anglis turpina priecēt ar labu humoru un izcilu skanējumu.