"Odisejā" trīs 2018.gada nogales albumi pasaules mūzikas gardēžiem...

Mongoļu dziedātāja URNA Čahar Tugči (Chahar Tugchi) ir dzimusi un augusi t.s.Iekšējā Mongolijā, kas ir autonoms Ķīnas apgabals. Mūzika kopš bērnības ir bijusi viņas dzīves neatņemama sastāvdaļa, un pēc studijām Šanhajas konservatorijā viņa ir kļuvusi par pasaulē pazīstamu dziedātāju. Ne mazāk slavens ir poļu trio KROKE, ar kuru 2018.gadā URNA ieskaņojusi brīnišķīgu improvizatorisku albumu SER. URNAS četru oktāvu diapazona kristāldzidrā balss un KROKEs iejūtīgie un smalkie aranžējumi šo albumu padara par īstu muzikālu pērli.

Smalks ir arī zviedru trio GROUPA jaunākais albums OF KIND FOLK Vol.2. Tas ir trio 11. albums, kas šoreiz veltīts Norvēģijai un arī ieskaņots Oslo. Trio mūziķi - flautists Jonass Simonsons, vijolnieks Matss Edens un perkusionists Terje Isungsets brīvi spēlējas ar tautas melodijām, katru spēlēšanas reizi tās pārradot no jauna.

Zviedriete Susu Sisoko un senegālietis Mahers Sisoko (Sousou & Maher Cissoco) abi spēlē koru. Tieši tādēļ viņi arī satikās, jo Susu šo Zviedrijā mazpazīstamo instrumentu spēlēt iemācīja tēvs, un viņa devās uz Senegālu papildināt meistarību. Tur viņa satika savu nākamo dzīvesbiedru Maheru, kurš nāk no griotu jeb profesionālu mūziķu dzimtas. Susu, kura ir viena no nedaudzajām koras spēlmanēm sievietēm pasaulē, tagad biežāk ņem rokās ģitāru, jo Mahers koru tomēr spēlējot par viņu labāk. Dueta jaunākais albums Made of Music ir apliecinājums tam, ka mūzika spēj apvienot tālas pasaules - ja vien esi "darināts no mūzikas".