"Odisejā" šoreiz - slovāku banda, grieķu sirēna, somu-britu-armēņu sindikāts un galīsiešu simfofolks.

* Slovāku grupa Banda jaunajā albumā "Telegrafy" (2018) priecē ar mūzikas svaigumu, rotaļīgumu un improvizatoriskumu. Un tam visam pamatā ir laba tradīciju pārzināšana.

* Grieķiete Aleksia Krisomalli (Alexia Chrysomalli) mīl sauli un zilo jūru un to apdzied savās nepretenciozajās un sirsnīgajās dziesmās. Albums Metamorphosis ir viņas debija mūzikā, ko Aleksia pati producējusi un izdevusi.

* Grupā SANS apvienojušies britu multiinstrumentālists Endrū Kronšovs (Andrew Cronshaw), komponists un klarnetists Īens Bleiks (Ian Blake), somu dziedātāja Sanna Kurki-Suonio un armēķu dudukists Tigrans Aleksanjans. Grupas 2018.gada albumā Cloud Valley mijas gēlu un karēļu tautas melodijas, elektriskā 74-stīgu cītara un karēļu kannele ar 10 stīgām, modernā klarnete un armēņu duduks. Neparasta un skumja mūzika.

* SonDeSeu ir Galīsijas folkorķestris, kurā 53 mūziķi spēlē galīsiešu dūdas, rataliras, galīsiešu flautiņas requintas, vijoles un dažādus tautas strinkšķināmos instrumentus. Albumā Beiralua (2018) skan gan orķestra vadītāja Rodrigo Romani oriģinālmūzika, gan galīsiešu tautas melodiju aranžijas.