Iestājoties rudenīgam laikam, "Odisejā" sildāmies ar dienvidniecisku mūziku.

* Meksikāņu grupa Mariachi Los Camperos ir Grammy godalgas īpašniece un viena no Meksikas izcilākajām mariači grupām. Albums De Ayer Para Siempre ("No vakardienas uz mūžību") ir mākslinieciski spilgts un muzikāli elegants.

* Brazīlijas grupa Serelepe ar savu debijas albumu Forro Por Ai... 2017. gadā ieguva Brazīlijas Mūzikas godalgu kategorijā "Labākā reģionālā mūzikas grupa". Brazīliešu samba, horo un džezs, indiešu sitāra, afrikāņu perkusijas un basa tuba - viss ideāli saskan grupas talantīgajos aranžējumos, kas izklausās tik vienkārši, bet mēs jau zinām - viss patiesi talantīgais ir vienkāršs.

* Grupā Miramundo spēlē un dzied divi brazīlieši, viens meksikānis, viena spāniete un viens itālis, grupas mājvieta ir Barselona. Grupas otrajā albumā Sofa (2019) katra kompozīcija ir neliels pārsteigums - mainās stili, mainās noskaņas un mainās balsis. Barselona vienmēr bijusimultikulturāla pilsēta, un Miramundo ir šīs etniskās krāsainības brīnišķīgs  piemērs.

* Mali ģitārists, dziedātājs un komponists Habibs Koitē kopš sava 1995.gada debijas albuma ir kļuvis par starptautiski pazīstamu un pieprasītu mākslinieku. Viņa ģitarpēle ir kļuvusi izsmalcināts, dziedājums pārliecinošs. Nebaidoties būt mūsdienīgs, Habibs tomēr stingri balstās dzimtās zemes tradīcijās, kas ir viņa mūzikas pievilcības būtiska sastāvdaļa.