Termins "pasaules mūzika" mūsdienās tiek lietots galvenokārt mūzikas tirgū jeb mārketingā, lai apzīmētu Rietumu pasaulē sacerētu mūsdienu populāro mūziku, kurā konstatējama lielāka vai mazāka Ārpuseiropas tradicionālās mūzikas klātbūtne. "Odisejā" - trīs mūzikas albumi, kuros eiropeiskā džeza vai blūza mūzika radoši savijusies ar ārpuseiropas tradicionālo mūziku.

Jinons Mallems (Yinon Muallem) ir dzimis Izraēlā, bet trešdaļu savas dzīves nodzīvojis Turcijā un spēlē arābu lautu udu. Albumā Back Home (Galileo, 2019) viņš kopā ar Izraēlas džeza mūziķiem spēlē kompozīcijas, kurās blakus ir turku makama tradīcija, ebreju tradicionālā mūzika un eiropeiskais džezs.


Alba Griot Ensemble mūzikā savukārt sadzirdēsim ķeltu un Mali mūzikas tradīcijas kopā ar blūza, džeza un ambientās mūzikas elementiem. Albumā The Darkness Between the Leaves (Riverboat Records, 2018) muzicē divi skoti, divi malieši un viens beļģis.


Indiešu ģitārists Debašišs Batačarija (Debashish Bhattacharya) ir Indijas slaidģitāras virtuozs. Līdzīgi kā pats viņa instruments apvieno Rietumu un Austrumu pasaules, arī Batačarija bieži sadarbojas ar džeza un blūza mūziķiem. Albumā Joy!Guru (Unzipped Fly Records, 2018) viņš muzicē kopā ar diviem poļu džezmeņiem, radot īstus pasaules mūzikas svētkus.