"Odisejā" šoreiz neparasta mūzika:

* Nuno Korte-Reals (NunoCorte-Real) tiek uzskatīts par nozīmīgāko mūsdienu Portugāles komponistu. Viņa sadarbību ar izcilo džeza dziedātāju Mariju Žoao jau baudijām albumā Agora Muda Tudo. Šogad klajā nācis jaunākais Korte-Reala albums Cante (Odradek), kurā Ensemble Darcos un koris Coro Ricercare atskaņo komponista smalki un gaumīgi aranžētās Portugāles novada Alentežu tautasdziesmas. Alentežu vokālā daudzbalsība ir ierakstīta UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma Reprezentatīvajā sarakstā, un nu to varam dzirdēt arī mākslinieciskā ietvarā.

* Arnau Obiolss (Arnau Obiols) ir katalāņu DJ, dziedātājs un komponists. Festivālos vairāk zināms kā laikmetīgā džeza un improvizācijas mākslinieks, darbojies arī multidiscplināros projektos kopā ar mūsdienu deju, teātri un kino. Pēdējos gados Arnau ir pievērsies katalāņu kultūrvidei un radījis vairākus projektus, kuros katalāņu tradicionālo mūziku dzirdam mūsdienīgā lasījumā. Viens šāds projekts nu klausāms arī albumā Tost (Microscopi, 2019).

* Dienvidķīnas grupā Manhu apvienojušies pieci sani etniskās grupas mūziķi no Juņnaņas provinces. Sani valodā runā tikai aptuveni 40 tūkstoši cilvēku, un šī laikam ir visā Ķīnā slavenākā minoritāte - pazīstama ar savu mierīgo raksturu, skaistajiem tautastērpiem un savu dzīves vietu - t.s. akmens mežu (Shilin Stone Forest), kas veidojies pirms 270 miljoniem gadu. Manhu albumā Voices of the Sani (Riverboat Records, 2020) jaunie sani mūziķi mums ļauj ieskatīties fascinējošā kultūrā, kas turpina savu dzīvi arī mūsdienu pasaulē.