Marta sākumā, īsi pirms valstis, ierobežojot koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, viena pēc otras slēdza savas robežas, Latvijā viesojās zviedru komponists, izcilais tautas mūziķis un brīnišķīgais pedagogs Matss Edens, kuru pirms daudziem gadiem iepazinām kā zviedru trio "Groupa" dalībnieku.

Matss studējis kompozīciju Norvēģijas Mūzikas akadēmijā, sacerējis gan kamermūziku, gan vairākus vijoļkoncertus, gan t.s. tautas operu. 2019. gadā klajā nākušajā albumā Annual Growth Rings dzirdam brīnišķīgu mūziku, ko Matss radījis kopā ar zviedru elektroniskās mūzikas komponistu Stefanu Klaverdālu.

Matss ir izcils pedagogs – viņš pasniedz gan Malmes Mūzikas augstskolā, gan dažādos kursos. Latvijā viņš vadīja meistarklases Mūzikas akadēmijā un vienu publisko meistarklasi arī Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Pirms došanās mājup Matss Edens viesojās "Odisejas" studijā un pastāstīja par sevi, zviedru polskām un zviedru valodas dialektiem, par to, ko viņš savulaik iemācījies no vecajiem tautas muzikantiem, par darbu pie trio Groupa jaunā albuma, kas tapis Islandē, un vēl daudz ko citu.

Vairāk šeit!