Turpinām iepazīt igauņu mūziku.

* Duets Suits ja Kool ir divas jaunas mūziķes - Janne Suits (taustiņvijole) un Kristi Kool (igauņu diatoniskais akordeons). Albumu Kasesalu tantsud (Kasesalu dejas, 2019) viņas veltījušas leģendārajam igauņu kannelētājam Erni Kasesalu. Albuma nosaukumā ieslēpts vēl viens stāsts (kasesalu igauņu valodā - bērzu birzs) - senākos laikos lauku jauniešu ballītes bieži notika bērzu birzīs, kur tad arī skanēja tieši šādi valši un polkas kā albumā.

* Duets Puuluup Igaunijā ir kulta grupas statusā - Ramo Tedera un Marko Veisona stilīgais skatuves tēls un viņu aizrautīgā spēle uz hījukannelēm (somu juohiko un zviedru talharpas radinieces) tā sauktajā "nufolk" stilā silda igauņu klausītāju sirdis un pilda skatītāju rindas koncertos. Klausāmies dueta 2018. gada albumu Süüta mu lumi ("Iededz manu sniegu").

* Trio Tintura jeb vijolniece Karolīna Kreintāla, dīdžejs Lauri Tehts un kontrabasists Tāvets Nillers savā 2018. gada albumā Ebaõiglase uni igauņu tradicionālo mūziku radoši "saprecina" ar mūsdienu ielu mūzikas stiliem hiphopu un elektronisko mūziku.