"Odiseja" dodas uz tālām zemēm - Vjetnamu, Belizu, Senegālu un Kanādu.

* Parīzē dzīvojošais vjetnamietis Ngujens Lē ir pieprasīts un ļoti talantīgs džeza ģitārists. Jaunākajā albumā "Overseas" (ACT music, 2019) viņš savieno nesavienojamo - vjetnamiešu tradicionālo mūziku un mūsdienu džezu.

* Grupa "Garifuna Collective" no Centrālamerikas pundurvalstiņas Belizas pārstāv aptuveni 10 tūkstošu lielo garinagu tautu, kas ir radusies, no Āfrikas ievestajiem vergiem sajaucoties ar Karību salu iedzīvotājiem. Albums "Aban" (Stonetree Records, 2019) ļauj baudīt garinagu valodu un fascinējošos deju ritmus.

* Senegālietis Issa Sovs (Issa Sow) spēlē fulani vijoli riti - Rietumāfrikā plaši izplatīto stīgu instrumentu, kam ir tikai viena stīga, uz kuras īsts meistars var izspēlēt visai sarežģītas improvizācijas. Albumā "Doumale" (Homerecords, 2019) Issa Sovs rada brīnišķīgu crossover mūziku kopā ar slaveno beļģu vijolnieku Vuteru Vandenabēli.

* Albums "Sombras" (Lulaworld Records, 2019) piedāvā iepazīt Kanādas grupu "Okan", kurā muzicē afrokubiešu izcelsmes mūziķes, kas multikulturālajā Kanādā atradušas savu otro dzimteni.