Šoreiz trīs neparastas mūzikas albumi, divi no kuriem klajā nākuši 2018.gadā, viens - 2019.gada vasarā.


Apzinoties to, cik ļoti klimata pārmaiņas apdraud tieši Klusā un Indijas okeāna saliniekus, austrāliešu mūziķis un producents Tims Kouls un taivāniešu producente Bao Bao Čena nolēma izveidot šo salu kultūrai veltītu albumu un filmu. Trīs gadus viņi pie tā strādāja, apbraucot 16 valstis, ieskaņojot vairāk nekā 100 dažādu tautību mūziķus Sākotnējais budžets bijis pāris tūkstošus liels un tehniskais aprīkojums ļoti pieticīgs. Albumā Small Island Big Song (2018) ietvertas 18 dziesmas dažādās valodās - no Lieldienu salām, Taivānas, Zālamanu salām, Jaunzēlandes, Madagaskaras, u.c. Ieraksti tika izdarīti brīvā dabā, vēja un jūras šalkoņas pavadījumā un izmantojot tikai tradicionālos mūzikas instrumentus.
Brīnišķīgi trausls un sirsnīgs albums!


Trauslas noskaņas un sirsnība valda arī igauņa Juhana Upina 2019. gada albumā "Republikas mūziķi" (Vabariigi Pillimees). Juhans, kurš spēlē ar īkšķiem strinkšķināmo kanneli (pakarauakannel), Igaunijā labāk pazīstams kā diatoniskā akordeona virtuozs. Kannele ir viņa jaunākā aizraušanās, un tam apliecinājums ir arī jaunais albums - melodisks, ļoti rāms un pavisam nemanāmi ļoti ievelkošs. Mūzika skaistam ceļojumam vai vakaram pie kamīna.

"Tagad viss mainās" - Agora Muda Tudo! Šo portugāļu dzejnieka Žosē Luija Peisoto dzejoļa rindiņu sava albuma nosaukumā licis komponists Nuno Korte-Reals, kurš komponējis 12 dziesmas ar Peisoto dzeju. Lielākais pārsteigums šajā ierakstā ir dziedātāja Marija Žoao - portugāļu Ima Sumaka vai Ketija Berberiāna. Mainīgas noskaņas, čuksti, kas pāriet kliedzienā un norimst līdz maigai šūpuļdziesmai. Klausītāja interese neatslābst ne mirkli līdz pat albuma pēdējai minūtei.