"Odiseja" ceļo uz Ziemeļiem - uz sāmu zemes plašumiem un Somijas mežiem un ezeriem.

* Dueta Vilda albumā Vildaluodda (Bafe's Factory, 2019) sievišķīgi savijas sāmu jaunās paaudzes dziedātājas Hildas Lensmanas balss un akordeonistes Vīvi Marijas Sārenkilas spēle.

"Mūsu iedvesma, mūsu stāsti, mūsu atmiņas nāk no arktiskajiem šļūdoņiem, dziļajiem mežiem un ledainajiem vējiem. Šeit mēs jūtamies mājās, te ir mūsu saknes," saka Hilda un Vīvi.

* Trio Pauanne spēlē mazliet psihodēlisku mūziku, kas sakņojas pirmskristīgajā somu tautas mūzikā. To mūziķi pārcēluši absolūti mūsdienīgā skaniskajā vidē, ko veido elektronika un progresīgā roka ietekmes. Iedvesma gūta senos arhīva ierakstos, kuros atrasti gan buramvārdi, gan senas instrumentālas melodijas. Albums Pauanne (Sibelius Academy, 2019) klajā nācis šī gada pavasarī.

* Somu akordeonists Anti Pālanens ir audzis, klausoties smagā roka grupas Iron Maden un AC/DC. Šodien viņš pats ir somu tautas mūzikas rokzvaigzne:

"Muzicējot solo uz skatuves, esmu rokenrola debesīs. Kad spēlēju, cenšos savā prātā atcelt visas barjeras  un koncentrēties uz esošo mirkli. Tas ļauj notikt pārsteidzošām lietām".

Ieklausāmies šogad klajā laistajā albumā Rujo (Rockadillo Records).