Šoreiz mūzika no tālām pasaules malām - Amerikas, Āfrikas, Indijas un Taivānas.

* Grupā Mariachi Reyna de Los Angeles (Mariači karalienes no Losandželosas) muzicē tikai sievietes. Kad 2011. gadā mariači mūzika tika ierakstīta UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā, pieteikumā bija lasāms teikums: "Šīs prasmes tēvi nodod saviem dēliem", bet patiesībā jau kopš 20. gadsimta 60. gadiem ASV darbojās pat vairākas sieviešu mariači grupas. Losandželosas karalienes gan muzicē tikai kopš 1994. gada, bet viņu spēlētā mūzika valdzina klausītājus nu jau 15 gadus. 2018. gada ziemā klajā nācis viņu ceturtais albums, ko izdevusi prestižā Smitsona institūta izdevniecība Smithsonian Folkways.


* Arī Zimbabves grupā Obabes beMbube (Mbube sievietes) muzicē tikai sievietes. Mbube ir mūzikas žanrs, kas radās 20.gadsimta sākumā Johannesburgas nabadzīgo strādnieku rajonos. Šim a cappella harmoniskajam dziedāšanas stilam līdzīgo - maigāko un izsmalcinātājo isicathamia dziedāšanas stilu - pasaulslavenu padarīja Dienvidāfrikas grupa Ladysmith Black Mambazo. Mbube dziedājums ir raupjāks un dejiskāks - to dziedot, obligāti dejo. "Mbube sievietes" gan dejo, gan reizēm dziedāšanā izmanto Zimbabvē runāto eksotisko ndebele valodu, kurā ir daudz klikšķinošu skaņu.


* No Indijas subkontinenta šai reizei izvēlēts albums Folk of Bengal: Experimental Folk Series. Bengālijas reģionā, kas plešas no Gangas un Bengālijas līča līdz Himalaju kalniem, dzīvo aptuveni 250 miljoni cilvēku un tas ir viens no visblīvāk apdzīvotajiem pasaules reģioniem. Mūzikas daudzveidība te ir neaptverama. "Odisejā" klausīsimies jaunos talantīgos dziedātājus no Kalkutas.

* Ķīnā un Taivānā populārais stīgu instruments pipa talantīgās un daudzpusīgās mūziķes Čunas Jufeņas (Chung Jufeng) rokās skan gan sapņaini, gan noteikti un pat skarbi. 2018. gada albumā Pendulum Čuna Jufeņa sadarbojas gan ar Eiropas džemeņiem, gan Indonēzijas gamelāna mūziķiem, ieskaņojot neparastu un muzikāli ļoti bagātu albumu.