"Odiseja" klausās trīs saistošus 2019.gada albumus:

* Lietuviešu un burjatu tautas mūzikas saplūsme baudāma dziedātājas Lauritas Palaņūtes (Palaniute) un multiinstrumentālista un rīkles dziedātāja Aleksandra Arhinčejeva (Arkhincheev) albumā "Udu" (cpl-music, 2019). Lietuviešu sutartines, burjatu episkās tautadziesmas un dabas klātbūtne.

* Somu akordeoniste Teija Niku ir introvertākā mūziķe no saviem akordeona brāļiem un māsām. Albumu "Hetkessa" (Kanteleen Aania, 2019) viņa veidojusi viena pati - darbojoties kā komponiste, mūziķe un skaņu eežisore. Tā ir mūzika, kura rada sajūtu, ka esi pietuvojies radīšanas brīdim ļoti tuvu klāt.

* Sanktpēterburgas folkroka grupa "Otava Yo" uz sava albuma "Ljubiš lji ti" (Vai mīli) vāciņa likusi "dzīvo bildi" - uz koka mājas fona meitenes krievu tautastērpos ar ogu pilniem šķīvjiem rokās. Tā ir mūsdienu replika par slaveno 1904. gada fotogrāfiju, kas tiek uzskatīta par pirmo t.s. "izkrāsoto" fotogrāfiju Krievijā. Līdzīgi ir ar grupas mūziku - tā ir mūsdienīgi spēlēta krievu tautas mūzika, kur blakus skan balalaika vai gusļi un elektriskās ģitāras. 2018.gada albumu 2019.gaada rudenī Eiropā izdevis skaņu irrakstu nams "ARC Music".