Kultūras menedžmenta centra "Lauska" laidis klajā jau devīto etnomūzikas izlasi "Sviests", kurā apkopoti etnomūzikas, folkmūzikas, postfolkloras, pasaules mūzikas skaņdarbi. Tautas mūzika mūsdienās ir pakļauta visdažādākajām ietekmēm, tāpēc šajā izlasē varēs dzirdēt arī dažas citas valodas – lietuviešu, līvu un latgaļu sasaukšanos, arī jidišu, tomēr tās visas sakņojas vietējā tradīcijā.

Kā vēsta izdevēji, par spīti tam, ka pandēmija uz ilgāku laiku apstādināja mūzikas dzīvi, šī izlase apliecina, ka nekāda izolēšanās vai nenotikuši koncerti nespēj apstādināt radošo procesu, tāpēc "jau atkal "Sviests" ir pilns līdz malām".

"Viena šī laikmetu raksturojoša iezīme varbūt ir tā, ka radušies vairāki solo projekti, savukārt grupas ir pārsvarā tās, kuras jau senāk spēlē kopā, jo jaunas apvienības šajā laikā objektīvu iemeslu dēļ nevarēja rasties," raksta "Lauskas" pārstāve Daina Zalāne.

Tautas mūzika mūsdienās ir pakļauta visdažādākajām ietekmēm, tāpēc šajā izlasē varēs dzirdēt arī dažas citas valodas – lietuviešu, līvu un latgaļu sasaukšanos, arī jidišu, tomēr tās visas sakņojas vietējā tradīcijā.