Šoreiz no "Odisejas" disku plaukta daži jauni un daži senāki ieraksti.

* "Indialucia" ir flamenko ģitārista Miguela Čahovski izlolots projekts, kas veiksmīgi apvieno Andalūzijā dzimušo  flamenko ar indiešu mūzikas tradīcijām.  Miguels pats ir polis, dzimis ģimenē, kas dievinājusi flamenko - no turienes gan viņa vārds, gan aizraušanās ar flamenko ģitāru. "Indialucia" 2018. gada albumā "Acatao" (senajā Spānijas čigānu valodā - "atkalapvienošanās") Miguels sadarbojas ar izciliem Andalūzijas un Indijas mūziķiem, pieaicinot arī vairākus brīnišķīgus džezmeņus no Polijas. Albums ieguvis Polijas Radio godalgu pasaules mūzikas kategorijā.

* Zviedru dziedātāja un vijolniece Lēna Villemarka ir dzimusi Dālarnas novada Elvdālenā - burtiski tulkojot, Upju zemē. Lēna dzimtajā novadā ir apguvusi gan tradicionālo vijoļspēli, gan dziedāšanu - piemēram, savdabīgos skanīgos ganu saucienus. Turpinot izglītoties Stokholmā, Lēna aizrāvās ar dažādiem mūzikas stiliem, arī ar džezu, tomēr viņas spēka un iedvesmas avots vienmēr bijusi dzimtā novada tautas mūzika. Un tai ir veltīts viņas 2006.gada albums "Alvdalens elektriska", kas kopā ar domubiedriem ieskaņots Lēnas dzimtajā ciematā Evertsbergā.

* Viens no interesantākajiem pasaules mūzikas adeptiem Lietuvā ir Sauļus Petreikis - flautists un dažādu citu gan senu, gan mūsdienu pūšaminstrumentu spēlmanis. Viņa 2013.gada albuma nosaukums ir "Pasaules tautu mūzika", un tajā var sadzirdēt lietuviešu, ķeltu, armēņu, indiešu, ķīniešu un citu pasaules tautu mūzikas intonācijas.

* "Moussu T e lei Jovents" ir kvarterts no Francijas dienvidiem, no Marseļas. Savam pirmajam albumam grupa deva noaukumu "Operette", veltot to Marseļas 30.gadu mutuļojošajai mūzikas dzīvei, kas norisinājās mūzikhollos un džeza kafejnīcās. 2018.gadā grupa ir atgriezusies pie šī aizraujošā repertuāra un izdevusi albumu "Operette. Volume 2". Ar vārdu "operete" Marseļā mēdza apzīmēt mūzikas stilu, kurā sajaukusies Provansas tautas mūzikas, populāras itāļu melodijas un afroamerikāņu mūzikas ietekmes - tas ir īsts stilu komteilis, kas tā piestāv dienvidjūras ostas pilsētai!