Kamēr pasaules lielākie festivāli jau paziņojuši par savu pasākumu pārcelšanu uz nākamo gadu, lielākais Austrijas pasaules mūzikas festivāls Glatt&Verkehrt savā mājaslapā vēl nesen spītīgi apgalvoja, ka neko nepārceļ un gaida valdības lēmumu par ierobežojumu atcelšanu...

Šoreiz "Odisejā" klausāmies ierakstus no Austrijas lielākā pasaules mūzikas festivāla Glatt & Verkehrt trim koncertiem, kas izskanēja pagājušajā gadā.

* Mira Lu Kovača ir spilgta un savdabīga austriešu dziedātāja un komponiste, kura atzīst, ka iedvesmojas gan no Pērsela un Šūberta dziesmām, gan no dziedātāja Bona Aivera un kulta rokgrupas Radiohead.

* Turku dziedātāja Čigdema Aslana sava samtainā tembra dēļ tiek dēvēta par turku Billiju Holideju. Čigdemas dziedātās turku, grieķu un romu tautasdziesmas skan kā smeldzīgs blūzs, ko dzied cilvēks, kura īstās mājas ir mūzika.

* Galīsiešu dziedātāja Uxia jeb Uksija Domingeza Senle neapšaubāmi ir Galīsijas tradicionālās mūzikas granddāma. Kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem viņa ir ieskaņojusi 17 albumus un apceļojusi pasaules skatuves un festivālus, visur liekot ieklausīties Galīsijas novada īpašajā valodā un mūzikā.