Atskatāmies uz pagājušā.gada lielākā pasaules mūzikas notikuma - WOMEX 2018 (World Music Expo) interesantākajiem mūziķiem un grupām:

* Norvēģu/zviedru kvintets SVER (Zobens) spēlē ļoti aizraujošu mūziku, kur sulīgos vijoļu tembrus enerģizē perkusijas. 10 minūšu garās kompozīcijas šķiet tikai pāris minūtes garas - tik aizraujošs ir puišu priekšnesums.

* SAN SALVADOR ir vokāls kvintets no Francijas dienvidiem - Oksitānijas. Te kādreiz bijusi izplatīta ļoti skaista daudzbalsīgā dziedāšana. Šodien to pēta un atjauno vair''akas vokālās grupas, arī SAN SALVADOR, kas dzied senajā oksitāniešu valodā un dziedāšanu ritmizē ar dažādiem sitaminstrumentiem.

* MOONLIGHT BENJAMIN ir dziedātāja no Haiti, kura savā priekšnesumā paradoksāli savieno vudū hipnotiskumu ar amerikāņu 70.gadu blūzroka enerģiju. Pie sava neparastā vārda meitene tikusi bērnībā, kad viņu - apaļu bāreni - adoptējis garīdznieks un devis viņai poētisko vārdu Mēnesnīca.

* GULAZA jeb Igals Gulaza Mizrahi ir dzimis Alžīrijā - viņa tēvs bija jemenīts (ebrejs no Jemenas), māte marokāniete. Šodien Gulaza dzīvo Izraēlā un ir pievērsies jemenītu dziesmu izpētei. Jemenītu sabiedrībā dziedātājas ir sievietes, un Gulaza ir pirmais vīrietis, kurš dzied dziesmas, ko mātes tradicionāli vienmēr nodevušas savām meitām.

* LUCIBELA ir Kaboverdes jaunās paaudzes dziedātāja. Viņas siltajā balsī arī skumjās mornas un koladeras kļūst sapņainas un mierinošas.