Itāļu grupas Canzoniere Grecanico Salentino albums Meridiana septembrī iekļuvis Eiropas Pasaules mūzikas aptaujas (WMCE) galvgalī. "Odiseja" sniedz ekskluzīvu iespēju iepazīties ar šo albumu pilnībā, kā arī dzirdēt sarunu ar grupas līderi - harismatisko dziedātāju, vijolnieku un perkusionistu Mauro Duranti.

Sarunā viņš stāsta gan par sadarbību ar slaveno britu producentu un ģitāristu Džastinu Adamsu (Justin Adams), gan par to, kā pandēmijas apstākļos tapa albums Meridiana. 

"Mēs domājām, ka varētu parunāt par mūsu attiecībām ar laiku. Tā nu sākām lasīt un pētīt antropoloģiju, socioloģiju, fiziku, filozofiju, arī mitoloģiju, leģendas, dažādus stāstus – jebko, kas saistīts ar laika plūsmu," atceras Mauro Durante.

"Aplūkojām arī tos brīžus cilvēka dzīvē, kad laika nozīme ir vislielākā – mīlestības laiks, nāve, piedzimšana. Tas bija lielais koncepts. Tad sākās pandēmija, un mūsu domāšana par laiku kļuva daudz intensīvāka. Bijām izolēti no pasaules, bija vairāk laika tieši padomāt par laiku.

Tika ietekmēts arī albuma sarakstīšanas process, jo mēs nevarējām satikties. Tas bija nozīmīgs aspekts albuma Meridiana tapšanā. Saules pulkstenis kā metafora albuma konceptā iederējās perfekti, jo mēs domājam par laiku un to mērām, izmantojot saules gaismu. Izmantojam gaismu, ēnu un visu, ko tās simbolizē, - sapņus, miegu, dienu, nakti…"

Vaicāts, ko mūziķiem nozīmē iekļūšana šādas respektablas aptaujas galvgalī, Durante uzsver: "Manuprāt, pats svarīgākais ir tas, ka šādā aptaujā tevi pamana un novērtē mūzikas žurnālisti un jomas eksperti. Tas mūziķiem ļauj sajusties ļoti lepniem. Un vēl - neņemot vērā personīgo prieku, tas palīdz pastāstīt par projekta tapšanas procesu. Kad projekts tiek tik augstu novērtēts, mūziķis var to izmantot, lai sevi reklamētu, viņš var izmantot šo atzinību, veidojot tūres un spēlējot pasākumos. Tas ir ļoti svarīgi, jo, izņemot koncertturneju brīžus, mūsdienās ir ļoti grūti pārdot fiziskus kompaktdiskus.

Labs stāsts par projekta tapšanu var ietekmēt pārdošanu. Tāpēc es gribētu, lai visus manus projektus novērtē cilvēki, kurus šāda mūzika patiešām interesē.

Un tāda neapšaubāmi ir Eiropas Pasaules mūzikas aptaujas žūrija."

Paldies Čehijas radio kolēģim Milanam Tesaram par intervijas sarūpēšanu!