Četri jauni un pavisam jauni albumi:

Slavenie amerikāņi Kronos Quartet turpina savu pasaules mūzikas sēriju, sadarbojoties ar persiešu dziedātājām Mahsu un Mariamu Vahdat. Albumā Placeless (Kirkelig Kulturverksted, 2019) skan Mahsas komponētas dziesmas ar 13. gadsimta un mūsdienu pesiešu dzejnieku dzeju. Kvarteta vijolnieks Deivids Heringtons saka: "Sadarbojoties ar Mahsu un Mariamu, mums reizēm izdevās no saviem instrumentiem izvilināt tādu skanējumu, kādu līdz šim nebijām pazinuši.". Albums jau nākamajā mēnesī pēc iznākšanas, nokļuva Eiropas Pasaules mūzikas aptaujas (WMCE) galvgalī.

Francijas trio Violons Barbares muzicē francūzis Fabjēns Gijo (perkusijas), bulgārs Dimitars Gogovs (bulgāru tautas vijole gadulka) un mongolis Dandarvančigs Enkjargals (mongoļu vijole morin-hūr). Albumā Wolfs Cry (2018) trio iedvesmu ir smēlies dāsnajā bulgāru un mongoļu tautas mūzikas avotā, radot aizraujošu un enerģizējošu mūsdienu mūziku.

90.gadu sākumā, krītot t.s. dzelzs priekškaram, pasaule iepazina īpatno un krāšņo bulgāru tautas mūziku. Slavenais bulgāru koris Bulgarian Voices Angelite, kas 2017.gadā svinēja 30. dzimšanas dienu, savulaik ar savām krāšņajām balsu saskaņām, neparastajām harmonijām un tautisko dziedāšanas manieri daudziem bija milzu atklājums. Kora jaunākais studijas ieraksts Heritage (Jaro, 2019) ir kā mēģinājums iekāpt tajā pašā upē, raisot nostalģiskas atmiņas par bulgāru eņģeļu kādreizējo pasaules slavu, un liekot jautāt - ko tālāk?


Vasarīgas noskaņas klausītāju lutina grupas Rasgueo albumā Echo (Galileo, 2018), kurā muzicē vācu  trompetists Martins Auers, grieķu ģitārists Nikoss Tsiakriss, urugvajiešu perkusionists Djego Pinjera un vācu basists Martins Lillihs. Flamenko un kubiešu mūzikas iedvesmotas džeza kompozīcijas odisejasprāt labi noderēs vasarīgos un laiskos vasaras vakaros, kas mūs sagaida cerams jau pavisam drīz. Ciao!