Šodien "Odisejas" uzmanības lokā – arfa. Lielās koncertarfas mazā māsa un vienlaikus vecvecvecmāmiņa. Maigi skanošā, dažādām tautām pazīstamā mazā bezpedāļu arfa.

Arfists Toms Dauns no Ķelnes spēlē baroka arfu Arpa doppia, kā arī tradicionālās arfas – ķeltu, bohēmiešu, paragvajiešu, u.c. Ieguvis maģistra grādu Edinburgas Universitātē, veidojis raidījumus par seno un tautas mūziku dažādās Ķelnes radio, aktīvi koncertējošs mūziķis, ieskaņojis deviņus solo albumus. Muzicējis duetā ar baroka flautisti Dorotiju Oberlingeri, zviedru etnodžeza dziedātāju Annu Lindblomu, spēlējis ansambļos La Rotta, Daun Ensemble, Tarab Trio, u.c.

Toms Dauns: "Kā es iepazinu arfu? Es teiktu, ka tā bija nejaušība.

Mans brālis amatiera līmenī bija aizrāvies ar instrumentu būvi. Viņš jau bija uzbūvējis dažas dūdas, flautas un šalmejas. Kādu dienu viņš atnāca no instrumentu būves kursiem, kur bija uzbūvējis savu pirmo arfu. Viņš pats negribēja to spēlēt, jo viņa aizraušanās bija pūšamie instrumenti.

Viņš teica: Tom, tu spēlē klavieres un ģitāru, varbūt gribi pamēģināt paspēlēt uz šīs arfas? Es paņēmu šo instrumentu uz mājām, pamēģināju  un man iepatikās..."