"Odisejā" skan aizmirsta un jaunatrasta mūzika no Āfrikas: Marokas, Ēģiptes, Džibutijas un Sudānas...

* Marokas dziednieku gnavu mūziku līdz 20. gadsimta 90. gadiem ārpus Marokas praktiski neviens nebija dzirdējis. Amerikāņu mūziķis un producents Bils Lasvels bija viens no pirmajiem, kas ieskaņoja un klausītājiem parādīja gnavu mūzikas bagātības. 1990. gadā izdotā  ilgspēlējošā plate Night Spirit Masters, kas tika ieskaņota Marakešas vecpilsētā, 2022. gada vasarā ir nākusi klajā CD veidolā (Zehra music).

* Par "modernās ēģiptiešu dziesmas tēvu" dēvētā komponista Mohameda Abdela Vahaba (Wahab) melodijas 90. gados albumā The Music of Mohamed Abdel Wahab ieskaņoja uda un alta virtuozs Simons Šahīns. 2022. gada oktobrī šis albums izdots CD veidolā.

* Reto un izzūdošo tradīciju dokumentētājs, britu producents Īens Brennans Džibutijā, kas ir viena no mazākajām Āfrikas valstīm, 2018. gadā sastapa 70 gadus veco dziedātāju Jannu Mominu (Yanna Momina). Albuma Afar Ways (Hidden Musics, 2022) ieraksts notika improvizētā studijā viņas mājā uz ūdens, kur Jannas piesmakušajai balsij romantisku fonu veido viļņu šļaksti.

* Starp Džibutiju un Ēģipti atrodas vēl viena Austrumāfrikas valsts - Sudāna. Sarkanās jūras piekrastē dzīvojošās beju tautas kultūra ir maz pazīstama pat pašā Sudānā. To 21. gadsimta sākumā nolēma popularizēt vietējais mūziķis Nūri (Noori), kura ierakstus TikTok vietnē atklāja izdevniecība Ostinato Records, kas nu laidusi klajā albumu Beja Power! Noori & his Dorpa Band.